Prikaz jedne poruke
Stara 4.9.2016, 13:02   #22
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
^ Jesi li imao prilike da koristis kaihl sviceve duze vreme? Ja sam imao na kratko, razmisljao sam da uzmem neku TKL sa ovim prekidacima, ali ako je kvalitet stvarno tako los, onda mi se ne isplati...
Jesam, čak na nekoliko tastatura koje se nalaze u različitim cenovnim rangovima. Primer, jedan od skupljih "izleta" koje sam pravio ako ne računam Razer tastature, "TT Poseidon" tastatura kod koje je već posle godinu dana počeo da se oseća zamor materijala jer su tasteri počeli da se klimaju a otpor tastera da bude neujednačen.

Moj savet ostaje - ako kupujete mehaničku tastaturu to znači da hoćete na duže staze da se obezbedite što se tiče izdržljivosti i udobnosti. Tastatura ne može da ispuni ni jedan od ta dva uslova ako koristi kopiju Cherry MX prekidača koja je izrađena od lošijeg materijala i usput štedi na izradi gde god je to moguće. Učinite sebi uslugu i uložite novac u dobru i kvalitetnu mehaničku tastaturu sa Cherry MX tasterima. Ne mora to da bude Corsair K70 Vengeance (mada vredi oba bubrega ). Evo, pre nekih godinu dana uzeo sam Trigger Z od Cooler Mastera. Fenomenalna mehanička tastatura sa Cherry MX Brown prekidačima po dosta nižoj ceni od recimo pomenute K70 (oko 100€). Ali ta tastatura za razliku od Kailh baziranih ima da traje večno a ako se nekada i dogodi kvar ne treba preterano brinuti o zameni prekidača niti da li će proizvođač prekidača još uvek postojati kad za to dođe vreme.

I da veoma bitna napomena, obavezno pre kupovine proverite koji tip Cherry MX prekidača vam odgovara! Nisu svi isti i ne odgovaraju svakoj osobi (http://www.keyboardco.com/blog/index...ical-switches/). Proveru vrštii naravno na licu mesta.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke