Prikaz jedne poruke
Stara 6.8.2006, 20:11   #57
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: objasnjenja pocetniku

Citat:
A jel’ ti nije malo bezveze da ako već google-aš po netu i Wikipedi-ji bar ne pročitaš lepo šta tačno piše u tome šta si „izgoogle-a“. Jesu li tvoji „oficijelni podaci“ sa ove stranice?
Podaci nisu sa Wikipedije, ali nebitno, u pravu si, moja greška, downloadovan je 150.000.000 puta, a prodato je u preko 5.000.000 primeraka, što je opet fantastičan broj, i priznaćeš, lep devetocifren prihod u dolarčićima.
Citat:
Jel treba da pitam odakle ti ove informacije?
Pa recimo da verujem CNN-u
http://www.cnn.com/2006/TECH/fun.gam.../casual.games/
Citat:
Pa onda je najverovatnije potrebno da nabaviš i to drugo oko pa da dobiješ i treću dimenziju jer se bojim da će uskoro i četvrta da bude relevantan faktor
3D look nije isto što i 3D igra. Ja u Popcap-ovim igrama nigde nisam video korišćenje treće dimenzije. To što loptice deluju kao 3D objekti je potpuno irelevantno, jer to je i dalje 2D igra, koju pokreće 2D engine, kao što i sami autori tvrde na svojim stranicama.
Citat:
The Framework has been used on a number of different game types, from simple match-three games to hardcore side-scrolling shoot-em-ups. Although it supports 3d acceleration for graphical effects, it is principally a 2d game engine.
http://developer.popcap.com/info.php
Isto tako, ako ja pravim 2D space shooter (sa pogledom odozgo) i iskoristim modele brodova rađene u 3D Max-u recimo, to i dalje nije 3D igra, i za nju mi ne treba 3D engine, niti poznavanje 3D programiranja.
Citat:
Ali porpilično bitna stavka u pobijanju nečije tvrdnje da su PopCap-ove igrice čist “2D” Čak štaviše situacija je skoro potpuno drugačija.
Mislim da sam upravo pokazao zašto jesu 2D igre.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke