Prikaz jedne poruke
Stara 21.9.2021, 11:13   #14680
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
OLD

https://www.imdb.com/title/tt10954652/


Dijalozi i gluma su toliko čudni i neprirodni, deluje da su namerno birani glumci koji ne mogu da potrefe akcenat ni da im život zavisi od toga, a redovno su bežali sa časova engleskog jezika u školi, plus gomila čudnih, na momente efektnih i lepih, ali čudnih kadrova i pokreta kamere koja kao da ima sopstvenu svest i agendu. Čak i ono što je izgledalo kao podnošljiva završnica svega ovoga, na kraju su uspeli da upropaste generičnim odlukama i momentima.
I ja sinoc odgledao u bukvalno iste utiske imam. Sama ideja je sasvim OK ("Shamalama" ih uglavom ima) ali je scenario prepun cudnih i na kraju potpuno komicnih scena, dijaloga i situacija koje na sve nacine pokusavaju da izgledaju ozbiljno ali ispadnu smesni. I mislim da tu uopste nisu problem glumci vec jednostavno scenario i direkcija....Vecina glumaca u filmu imaju odlican rezime, mislim da su izvukli maksimum iz svega ovoga

Film nema apsolutno nikakva "pravila" koja bi citavu pricu ucinila makar malo uverljivom. Naravno, u pitanju je najobicnija fikcija, sci-fi, sta li mu dodje na kraju, ali i takvi filmovi bi trebali imati makar neku ustaljenu pricu i makar neku povrsnu logiku....Ovde je sve potpuno nabacano i ubaceno cisto onako, prepuno rupa i nelogicnosti samo da bi imali par "kul" i "dramaticnih scena" cini mi se.

A najvise smeta i nervira to sto film tretira publiku kao potpune idiote pa u nekoliko navrata imate nekog od likova koji plasticno, kroz dijaloge, doslovce objasnjavaju sta se upravo desilo, kao da nije vec dovoljno ocigledno
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke