Prikaz jedne poruke
Stara 4.6.2014, 0:33   #1961
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Naravno da mi ne bi imalo isti efekat.
Kod mene je imalo traumaticni efekat, kao da sam gledao pravi snimak, sto kaze nameless vehabiju kako odseca glavu nekome, u ovom slucaju pršti i to liku koga sam baš zagotivio, pa je efekat još jači. Takve stvari sam odgledao par puta kad su se pojavile tamo negde 2003-e, Ceceni i Rusi i slicno, ali sam daaavno batalio da gledam, jednostavno ne treba mi to u zivotu. Znam likove koji prate sajtove poput crazyshit.com i prosto im je smesno kad vide prepolovljenog coveka posle nesrece koji je jos ziv i u neverici gleda sta mu se desilo, dok se creva razlivaju na sve strane... i gledaju to najnormalnije...
Naravno da mi ne bi imalo isti efekat, vremenom mi se eksploatacija nasilja smucila, sve mi vise smeta u kinematografiji i izbegavam filmove sa eksplicitnim nasiljem.
Ljudi zaboravljaju da se od neposrednog prisustva i posmatranja nasilja nad ljudskim telom moze pojaviti i PTSD i da postoje teorije da cak i gledanje takvih stvari preko videa moze u blazoj meri da se manifestuje kao PTSD. Jednostavno nije potrebno u jednoj ovakvoj seriji, ali to je HBO, seks, nasilje, kotroverza, bitno je da je popularno i da se dobro prodaje...

Poslednja ispravka: Asmodeus (4.6.2014 u 0:42)
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Zemunelo (4.6.2014)