Prikaz jedne poruke
Stara 27.10.2010, 18:55   #10
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2010

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Izgleda da jeste DVB-T2, mada sam siguran da ga nisu uvezli zbog te oznake vec u kompletu sa gomilom drugih ili oznake LED...
Naime Freeview HD je takodje oznaka za DVB-T2 u Engleskoj i televizori koji je poseduju mogu da hvataju RTS-HD sa obicnom loga antenom. Zao mi je sto ga ranije nismo nasli da pokusamo da ga dobijemo na test...
Lepo si rekao "izgleda da jeste DVB-T2", ne bih se iznenadio i da je greška u opisu proizvoda.....

U svakom slučaju informisanost kupaca je na veoma niskom nivou, a april 2012 je veoma blizu.
Svestan sam da odluka da se predje odmah na najmoderniji standard ima svojih prednosti, ali je nedopustivo da samo 18 meseci pre prelaska na isti ne postoje jasna obavestenja na proizvodima koji ga ne podržavaju.
Tako da će u narednim brojevima biti puno razloga za neki mini test DVB-T2 televizora čim se za to ukaže prilika....

U nekom od prethodnih postova si pomenuo da je "problem" možda u uvoznicima. Meni se čini, a neka još neko to posvedoči, da su televizori sa katodnom cevi nekih mesec dana po objavljivanju odluke o prelasku na digitalni signal nestali sa polica naših radnji, da bi se posle nekoliko meseci vivax, weg, i slični vratili na police, tj onda kada su uvoznici shvatili da im to može proći jer ni aktualeni LCD/Plazma modeli ne podržavaju novi standard.
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke