Prikaz jedne poruke
Stara 13.6.2019, 23:45   #164
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.297
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Razumem te potpuno, evo ja sam prekjuče za tasta nabavio Denon DCD-500AE, hvaljen budžetski CD player iz 2007-e (mislim da je oko 250€ bio tj. u klasi sa NAD C521 i Cambridge Azur 340C npr.) i pošto mu još nisam odneo slušao ga malo kod sebe. U principu stvarno ne može da se meri u količini detalja i nekoj krajnjoj odsečnosti sa Khadas-om, D50 i M100 ali mu je zato tonski balans jako dobar i samo Khadas može da se nazove tonski prirodan i ispravan pored njega. To što Denon može da odsvira od detalja zvuči sasvim prirodno i uravnoteženo - ima basa taman koliko treba, glasovi puni i podebljani kako treba, nema nikakve oštrine u visokim. Nema baš zadovoljavajuću količinu detalja i brzinu sada posle svega ovoga što sam slušao ali je to ipak bio entry level model pa nije ni čudo.

Među jeftinim kineskim DAC-ovima je teško naći te kvalitete umerenosti, oni se prvo zalete na detalje po svaku cenu, iscrtaju ih visokotonskim područjem a zanemare srednjetonsku punoću (nižeg basa obično bude OK) i time nakrive balans na svetlo i oštro. Uostalom, isto to rade i sa slušalicama u većini slučajeva. Ja to toliko često ponavljam da sam i sam sebi dosadio ali moram. Khadas je po tom pitanju stvarno iskorak u odnosu na sve drugo u ovoj cenovnoj klasi - najzaokruženiji zvuk bez daljnjeg.

EDIT: Pokušaću da se organizujem u narednih mesec-dva da dovučem Schiit Modi 3 pa da vidimo kako tu stoje stvari.

Poslednja ispravka: Aibo (14.6.2019 u 0:56)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
vanivan (14.6.2019), Zek-Zek (14.6.2019)