Prikaz jedne poruke
Stara 11.7.2007, 1:16   #4
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Forum SK & Zoran Modli lete iznad nas!

Video sam da je Simke ovo za ZAIR (divno) objavio, pa sam mislio da je glupo da i ja sad tu nešto kažem, ali iz površnog opipavanja pulsa nekih članova foruma sam uvideo da ljudi pojma nemaju šta je ZAIR, pa da malo to objasnim.
Neću da kažem "pojasnim", a ni "prijasnim", "uzjasnim", "najasnim",... Sledi:

ZAIR FAQ

Šta je, dakle, ZAIR?

ZAIR (akronim od "Zakon Akcije i Reakcije") je radio emisija (kako to u podnaslovu kaže Zoran Modli, autor i voditelj emisije) o "ljudima i njihovim reakcijama na haj-tek svet oko nas".

O čemu se tu radi?

U emisiji ide red priče o nekoj IT temi (kompjuteri, mobilni telefoni, avioni, letovi u kosmos, HiFi uredaji, itd.), red (uglavnom sjajne i raznovrsne) muzike.
Ako vam je nešto dosadno (retkost) brzo prođe, a ako je interesantno, pa proleti, tu je dobra muzika da se utešite (Zoran Modli je bio jedan od prvih i najboljih disk-džokeja u staroj Jugi).

Čemu sve to?

Ja sam iz ZAIRa saznao puno korisnih stvari: web adresa, programa za skidanje, saveta za održavanje računara, novosti o domaćim provajderima, grananju mreže, radio stanicama, avijaciji,..., a sve to začinjeno je i sa dosta humora, i baš tu "upada" Forum SK sa svojom Brbljaonicom.

Kako se forum tu uklapa?

Lepo. Zoran Modli ima običaj da svaku emisiju započne nekim smešnim prilogom (vicem, anegdotom, člankom), pa sam smatrao da bi brojni prilozi iz teme "Smešne stvari", a koje je dobrim delom napisao Simke, upravo tu mogli da nađu svoje mesto.

Kako je došlo do saradnje sa ZAIRom?

Ja sam Zoranu pre par godina poslao jednu kritiku koju je on benevolentno uvrstio u svoju narednu emisiju, i tako smo se upoznali. Odavno sam se nosio mišlju da mu još nešto pošaljem, a kad sam po dolasku na forum uzeo da čitam "Smešne stvari", znao sam da je to pravi materijal za ZAIR.

Pitao sam Simketa za dozvolu, i poslao gospodinu Modliju mejl sa fajlom u koji sam pohranio neke od (po mom mišljenju) boljih postova, pošto sam ih sasvim malo stilski i gramatički obradio.
Zoranu se ideja dopala i jedino nije mogao da tekst ubaci baš u prvu narednu emisiju (broj 353) iz prostog razloga što je već snimljena, ali je rekao (i bez prethodnog čitanja, samo na osnovu moje tople preporuke) da će svakako to učiniti u sledećoj emisiji.

To je to. Na sajtu Zorana Modlija možete naći više informacija o svemu što vas (eventualno) još može zanimati.

P.S. Nemojte biti strogi u ocenjivanju ovoga sto sam sklepao. To mi je prvi Frequently Asked Questions koji sam u životu napisao.

Poslednja ispravka: zoran845 (11.7.2007 u 16:12) Razlog: ž, š
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke