Prikaz jedne poruke
Stara 22.7.2016, 22:44   #471
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Technomancer

Razvojni tim: Spiders
Izdavač: Focus Home Interactive


http://store.steampowered.com/app/338390/

Upravo sam završio Tehnomancera po 3 treci put. Po Steam statistici, 120 sati total.

Tako da je vreme da dam moje utiske.

Za mene, ova igra je prijatno iznenađenje, naročito zato što je od Spiders tima koji je pre toga izbacio Mars: War Logs i Bound by Flame, koji, da budem blag, su manje više prosecni akcioni RPG-ovi, manjeg ne-AAA tima, i ne mogu da se mere sa AAA igrama develpera kao Bioware, Obsidian ili CD Project Red.

Dok se i kod ove igre moze osetiti manji budžet neko kod slavnijih naslova, igre je mnooogo bolja nego prethodnici.

U vreme kada su većina RPG-ova ili open world sandbox filler (Falout 4, DA:Inquisiton...), ili retro izometrija (Pillars of Eternity, Wasteland...), pravo je osveženje videti sada vec zapostavljen žanr akcionih ne-open world RPG-ova iz trećeg lica.

Ako bi morao da nekeko opišem igru u jednoj rečenici, to bi bila mešavina Mass Effecta sa borbom Witcher dvojke.

Igra meni evocija nostalgiju za Mass Effectom, a pomalo i KotOR-om, naročito sitnice kao otvaranja sanduka/kaseta sa lootom (animacija/zvuk) ili uprečatljivi predeli kao uvek pod senkom metropola Abundance korporacije ili prostrane razrušene kupole prvih naseljenika Marsa.

Ovo je i prva Spiders-ova igra koja je i na nivou što se tiče kompanjona, koji su uprečatljive ličnosti i čine igru življom bilo međusobnim "banterom" ili grupnom diskusijom tokom putovanja roverom po Marsu, što je još jedan razlog zašto igra budi nostalgiju za Mass Effektom ili pak npr. Dragon Age: Origin-om.

Što se borbe tiče, sličnosti sa Witcherom 2 su očigledne. Igra zahteva dosta mobilnosti i praktično svaki protivnik može da vas savlada ako ne pazite i dozvolite da udari ili pogodi vašeg lika. Tu su i kompanjoni da pomognu (maksimalno dva u grupi) i na taj način smanje pritisak protivnika na igrača.

Igra ima 3 sasvim razlicta stila igra. Borba štapom, najbolja sa borbu sa više neprijatelja i sa najdaljim dodge-om, gde je glavna taktika udari par puta i repozicioniraj se pre nego sto protivnik krene sa svojim napadom. Zatim borba nožem i pistoljem, gde je kombinacija borbe iz daljnije uparena sa najefikasnijim nacinom da se srede samostalni protivnici izbliza. U ovom sličaju, dodge ja zamenjem rollvanjem kao u Witcheru, koje je malo manje efikasno nego u slučaju koriscenja štapa. I na kraju, borba topuzom i štitom, koji je jedini stil koji ima blok, ali je zato njegov doge ima najmanju razdaljinu.

Dok je moguće kombinovati sva 3 stila, kako se bude napredovalo igrač će unapređivati pojedinačne stilove, tako da će biti najefikasnije da se izabere i specijalizuje za jedan od njih. Kao neko ko je prešao igru sa sva 3 stila, za početnike preporučujem štap, jel je najlakše da se sa njime ne progreši. A igra ne trpi greške. Nekoliko jačih udaraca, i igrač je na patosu.

Naravno, uz oružije, tu su i elektični napadi koje igrač može da izvodi kao Tehnmancer. Od jednostvne i elektrifikacije oružija do električne oluje.

Posle svega rečenog, da li igra ima neke mane? Pa ima. Prvo, u pitanju je definitivno igra koja nije AAA naslov, tako da ne očekujte grafiku i animaciju kao u Bioware/Obsidian igrama. Takođe, posle prvog poglevlja igrać će često prolaziti kroz iste lokacije, što može da bude repetativno (iako se i to može minimizovati uz dobro planiranje).

Sve u svemu, ako bi trebao da ocenim ovu igru, dao bi joj čistu osmicu (8/10). Dok je ogromno unapređene od prethonih igara istog tima (War Logs bi dobio od mene 6/10, a Bound by Flame 5/10), nije na nivou lidera žanra (Dragon Age Origins i prva dva Mass Effecta bi od mene dobila preko 9/10, kao i Witcher igre).

Sve u svemu topla preporuka.

Ocena: 80/100
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke