Prikaz jedne poruke
Stara 24.3.2009, 18:33   #123
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Napajanje za kompjuter - da li je dovoljno?

E ovako... nije mi uvaljeno isto napajanje jer nisam bas tolika ovca. Na ovom novom ima vise HDD prikljucaka (onih sto nisu sata), kablovi su nesto kraci a kutija je veca i bila je neotvorena (ja sam licno skinuo foliju). Evo cuvam obe kutije kod kuce. I sa novim SXS-om je stigo i naponski kabl za americke stekere, a sa onim prvim nije. U oba slucaja sam ja prvi otvorio kutiju, samo sa prvim sam dao njima da montiraju a sa novim sam montirao sam. Znaci nije isti primerak a nije ni serija.

E sad za jonnyGuru... na to sam naleteo dok sam trazio review za OCZ MXS koji sam planirao da kupim kad mi je prodavac rekao da necu dobiti isti SXS jer nema. I zato nisam snimio link u FF, jer sam mislio da sam se otarasio od nonSteathXStream. Posle ste mi rekli da je Chief od 700 ili 750W bolji izbor, ja ga narucio, al kad sam doso da ga izmem prodavac reko da je stigo isti OCZ ko sto sam imao, dobavljac poslao to umesto finansijskog razduzenja.

Tu sam se zezuo sto odma nisam trazio pare nazad kad je reko da nema, nego sam reko da netreba da mi vraca pare zbog toga sto ponovo uzimam kod njega. I ja sam mu reko da mi ne odgovara ponovo SXS, al se on vadio da nikad nikome (sem meni) nije prodao napajanje koje ima veci broj od 500W na nalepnici, i ako ja ovo ne uzmem on je kao puko jer niko drugi nece da ga kupi. Zaustio je da mi kaze da oko ocu Chief treba da platim punu cenu tj, da uzmem ovo SXS i da dokupim Chef pa da imam dva. Al dok je zavrsio recenicu ja sam vec izaso na vrata sa SXS-om. Kad sam ga namontirao i kad je ponovo pocelo da pisti, odma sutra sam otiso opet da mu kazem da ce da bude reklamacija cim mi se zavrsi DL i neko rendeovanje - znaci sutra (sto sam poceo cim sam montirao napajanjea)Al necu da mi daje sugavi Codegen da se sluzim, nego nek narucuje odma Chief il nek vrce pare. A on je onda poceo da prica kako sam ja sam birao to napajanje i da on za njega u izvotu nije cuo te da nemoze da daje takvu garanciju. Rekao je da moze da posalje opet na reklamaciju pa sta bude - ako opet posalju isto, dobicu isto. Ja ga pitam da pogleda stanje tj dali ima neki SXS 600W kod dobavljaca, on rece da ima vazdan. Znaci dobicu isto. Odustanem ja od raklamacije jer verovatno opet nece imati smisla, jedino ako ubodem bas kad nema na lageru.

Znaci javite mi kad nemoze da nadjete OCZ LoudXStream 600W nigde da odma kupujem Chief od 700W a da ovo samljem na RMA. A ako mi opet posalju LXS, njega cu poslati nekom od vas sto ga preporucujete da vam malo svira uspavanku nocu...

PS: A ovo na JonnyGURU cu pokusati da potrazim, mada priznajem ne polazi mi nesto za rukom, nije valjda da su ga maknuli. Kad bih se setio sta sam ukucao u search tada... ima neke veze sa ModXStream 700W ili 500W (600 nije imalo) a onom mi izbacilo nSXS

Poslednja ispravka: Mickie (24.3.2009 u 18:41)
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke