Prikaz jedne poruke
Stara 19.9.2015, 20:51   #20
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: JetBrains Toolbox

* Po starom sistemu, platim sad 200, kad istekne jedna godina imam najsvežiju verziju. Od tada prođe godina neplaćanja. Onda platim 100 dobijem novu verziju i još godinu dana apdejta. Dakle 3 godine od početka korišćenja imam najsvežiju verziju za stalno. Ukupan trošak je 300.
* Po novom. Dam sada 150. Za godinu dana moram da dam još 120 da se nebi vration na verziju s početka, pa opet za godinu dana još 90 da se ne bi vratio na onu drugu. I onda prestanem da plaćam. To je 360 dato za 3 godine, a ostajem na verziji koja je bila 2 godine od početka plaćanja.
* Ako po novom preskočim jednu godinu, biću na godinu dana starijoj verziji još godinu dana (koja će do tada postati 2 godine starija). Plaćam opet 150 nanovo, i na kraju treće godine sam na verziji staroj godinu dana i dao sam 300. (nadam se da se vidi da je stara varjanta bolja)

Znači ovde poredim krajnji rezultat (u smislu kolko sam platio i na koju verziju imam pravo zauvek), ako preskočim jednu godinu plaćanja po starom sa oba slučaja po novom. Naravno, ako ne preskočim ništa po starom, dajem 400, ali je krajnji iskod (na koju verziju imam pravo zauvek) isti kao da sam dao 300, a jedino što sam izgubio je što u drugoj godini korišćenja nisam imao apdejtove. E to je fleksibilnost starog modela.

Zakasnim li da uplatim sledeću godinu gubim popust i vraćam se na godinu dana staru verziju. Ta varjanta mi onda lebdi stalno nad glavom.

MIslim da možemo da se složimo da se ne slažemo

Poslednja ispravka: ivan90BG (19.9.2015 u 21:10)
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke