Prikaz jedne poruke
Stara 16.2.2010, 22:30   #1
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Smile Predlog za lap, ali da bude neki top

'Vako, javila se potreba da se pazari neki laptop. Para se nema mnogo (klasika), a prohtevi nisu bas veliki, ali mi treba podosta dzidza bidza kojih nema u svakoj konfiguraciji.

Sto se marke tice, ultra mi se svidja Toshiba Satellite jer je extra kvalitet izrade spolja, ima lepu garanciju i nisam cuo do sada nikoga da se zali na bilo kakve kvarove. Ako bi izbor bio Toshiba, treba da izgleda ovako. To je ta izrada o kojoj pricam, nece plastika da mi se izlize od dlanova posle mesec dana koriscenja.

E sad ovaj dizajn je malo teze uklopiti u kombinaciju sa sledecim komponentama: Intel procesor, Ati karta, TV-Out, HDMI, Bluetooth; i da naravno kosta sto jeftinije. Budzet je 50K, moze par hiljada gore, ali je pozeljno da bude par hiljada dole. U jednoj radnji sam posle nekoliko meseci traganja nabasao na ovaj model:

Toshiba Satellite A300-20O

Intel® Pentium® dual-core processor T3400 clock speed : 2.16 GHz
Front Side Bus : 667 MHz
2nd level cache : 1 MB

ATI Mobility Radeon™ HD 3470 supporting HyperMemory™ technology memory amount : 256 MB dedicated VRAM (up to 2,046 MB total available graphics memory using HyperMemory™ technology with 4 GB system memory) memory type : GDDR2 (500 MHz)

Mada u komentarima za istu konfu se zale ljudi da baterija drzi 1-2h. Predpostavljam da treba da jurim neki model za 6-cell baterijom ili da pazarim istu? Video sam isto i ovaj model: TOSHIBA Satellite A300-29U, ali on nema HDMI niti DVI, sto prosto ne mogu da verujem. Imaju li svi laptopovi VGA izlaz? Jer bih na poslu taj lap kacio na 22" monitor.

Laptop bi mi sluzio uglavnom za programiranje, photoshop, office, filmove, internet. Voleo bih tu i tamo da se i poigram na njemu, ako je tu uopste moguce sa HD 3470. Ovaj 667MHz bus kod procesora i GDDR2 kod grafe me malo odbija. Jel postoji jos neka za nijansu jaca varijanta Satellite-a, a da je ispod 60K ili mozda neka druga marka (HP ili Acer).
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke