Prikaz jedne poruke
Stara 17.2.2015, 0:35   #1
Milos96
Član
 
Član od: 15.2.2010.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 408
Zahvalnice: 337
Zahvaljeno 16 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Milos96
Određen forumom 4870 se previse greje

Dakle imam ovu karticu, kupio sam je polovnu i radila je super dugo dok nisam jednom usao cini mi se u BF4 i samo su se pojavili afterakti po ekranu i onda je pocela da zeza.Nakon toga restartovao i radila neko vreme ok cak i u igrama ali pri paljenju kompa otprilike pre onog welcome ventilator se zavrti maximalno i smiri i tako je radilo dok nije pocela po nekad da izbacuje crvene tackice, pa da se restartuje racunar i onda vise nije hteo ni da se upali uopste.Pritom sam primetio da se mnogo greje negde u ovom delu(pipkao u radu sa druge strane i na procesoru je onako mlaka a ovde vrela da ne mogu dugo da drzim prst u tom delu):


Onda sam primenio cisto pre nego sto se baci ono pecenje u rerni(ova druga 3870 stoji dugo pa je stavio pored cisto da iskoristim rernu ali joj popucali kondenzatori i istopio se jedan konektor, plavi kontenzatori su preziveli na obe graficke a na ovoj samo crveni popucali i to svi odjednom, kao kokice, ako nadjem slicne bas cu da probam da nalemim da vidim da li je proradila posto je i ona riknula na slican nacin, ali ona nije tema).

Naime ova 4870 je proradila odlicno, oko 10 dana sam je koristio i to dosta, igrao i igre i sve, nije vise palila onako ventilator na kratko na 100% pri paljenju kompa itd dok danas opet nisam to cuo i naravno poceli su opet crveni afterakti po ekranu, jednom se i restartovao pa ja sad razmisljam da nije uzrok pregrevanje tog dela?

Citao sam nesto da oko pregrevanja pomaze drugi bios i sta vec ali ne znam kako ide flashovanje graficke...

A programi pokazuju normalne temperature, tipa idle oko 40C, fur mark do nekih 70 najvise(automatski cim krene temperatura malo da raste brzo raste i brzina ventilatora pa se cuje ko usisivac pri zahtevnijim igrama,takva je bila i kad sam je kupio i radila je dugo tako ok).

Sad ja razmisljam da ne uzrokuje to pregrevanje tog dela,tj da stvara hladne lemove, mogu ja da je ispecem opet, nije problem, ali ako postoji neka fora da joj produzim jos malo zivot, da ohladim taj deo nekako...sto da ne...a inace ima mali pasivni hladnjak u tom delu pa je preko glavni veliki kuler.
U pitanju je sapphire.
Milos96 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke