Prikaz jedne poruke
Stara 2.3.2012, 20:59   #18
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko konfiguracije

Citat:
Mr. Garrison kaže: Pregled poruke
naravno da su bacene pare. ako je nesto gore od ljudi koji na kineze trpaju zahtevne komponente onda su to ljudi koji za prosecne konfiguracije preporucuju napajanja od boga i oca - potpuno bespotrebno. svako od ova 2 napajanja ce u zdravlju i veselju opsluziti ovu a i nekoliko narednih masina:
http://forum.winwin.rs/test/uporedni...00W_iARENA.pdf
bez potrebe da se baci dodatnih 60-70e na Seasonic.
Tvoje misljenje.

SS-520-GM sigurno nije "overkill" za nijedan racunar.
Nisam predlozio napajanje od 1200W nego od 500W.

Jesi siguran da ce SS-400-ET opsluziti i sledeci upgrade?!
Sta ako covek bude hteo da stavi neku malo jacu graficku kartu?! Nece moci posto skoro svaka zahteva 2 6pin konektora. Zamisli, taj SS-400 ima 1. Tu je i 120W veca snaga. I vise ostalih konektora.
Da ne pominjem modularan dizajn i mnoogo lepsi izgled.

No i SS-400-ET ce sasvim lepo drzati tu konfiguraciju.

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Ja bih odavde skresao HDD na 500GB (ako ima neke razlike u ceni, pa neka kupi josh jedan kad spadnu cene) i uzeo SS-400ET ili SS-500ET, a novac odatle preusmerio u neshto od ovo dvoje:

1) Neku iole normalnu H67 plochu, da se ne ponavljam zashto po stoti put.
2) Patriot TorqX 2 32GB SSD. Mozhda je bolje da se ide na plochu, jer opet i SSD mozhe kasnije da dokupi.

Sad nek neko srachuna shta mu kako izadje, a i nek sam odluchi shta mu vishe odgovara. APU ideja je takodje interesantna.
Verzija od 750GB je 800din skuplja.. Tako da mislim da je bolje uzeti 250GB veci HDD. Osim ako je 500GB dovoljno(sto cisto sumljam).

Ta ploca je apsolutno dovoljna.(moje misljenje)

Sto se SSD-a tice, 32Gb je premalo. Bar 64GB. Sam Windows 7 zauzima preko 20GB.
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke