tema: [Slušalice/mikrofon] Sennheiser HD 201
Prikaz jedne poruke
Stara 29.12.2011, 17:15   #3
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Sennheiser HD 201 test/review

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Moje je misljenje da su precenjene. Dobre jesu, ali nisu 25 evra dobre. Visoki tonovi zaista jesu dobri, ali bas je mnogo operisan (prosecnom slusaocu rock/blues muzike ipak trebaju malo puniji nizi tonovi - lakse je smanjiti ekvalajzerom ono cega ima, nego budziti ono cega nema), a plastika mi deluje bas nezno.

Njihova realnija cena bi trebala biti 18~20 evra u maloprodaji, i onda ne bih imao zamerke (mada, to je vise do lopovluka uvoznika, posto preko grane i ne kostaju vise od 20 evra).

Sto se tice tvojih zamerki, i bolje je sto nemaju potenciometar. Isti imaju tendenciju da se pokvare, pa slusalice pocnu da "divljaju" pri pojacavanju i smanjivanju i javlja se sum. Mikrofon je uslovno mana (samo bi ti smetao ako bi ih koristio u sprezi sa mp3 plejerom).
Gledao/slusao sam razne modele do 2500din, i ove mi najbolje zvuce. Mada si u pravu da bi cena mogla biti manja(2000din optimum).

Sto se tice potenciometra, pre ovih imao sam(imam i dalje) A4Tech HS-50 slusalice, vec jedno 3-4godine.Potenciometar jos uvek radi kao i prvog dana.

Sto se tice zvuka, meni je dobar. Ja slusam sve moguce vrste muzike(rock[gnr, queen, bon jovi, aerosmith,pink floyd,..], metal, klasicna muzika, pop, domaci rock, itd.) i sasvim lepo ispunjavaju ove uslove. Veoma su univerzalne.

Imam neki utisak da ce se zvuk popraviti s vremenom, odnosno da sluske imaju odredjeni brake-in period.

Sto se tice plastike, jbg za 25e, sta ocekujes?! Koliko je dugotrajna vreme ce pokazati.

Overall, svidjaju mi se slusalice i nisam se pokajao para.

Svakako uskoro (2012.) nameravam da kupim Sennheiser HD558/98, ali ove su prvenstveno kupljene zbog lose udobnosti onih A4Tech kineza(usi ti otpadnu posle 2h na glavi, kontra ovome zvuk je prilicno dobar)..

Poslednja ispravka: altec.gs (30.12.2011 u 10:25)
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke