Prikaz jedne poruke
Stara 17.9.2010, 1:06   #16
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Opet problem sa DVD-RW-om

Citat:
mmm87 kaže: Pregled poruke
Napajanje sam uzeo skoro, pre par nedelja CoolerMaster Extreme power plus 460W. Ono Frontierevo je zavrsilo u kanti.

Nema to veze sa napajanjem, ili je do ploce ili su memorijski moduli nekompatibilni. 2 modula od po 1GB koje sam kupio pre 2 godine su potpuno isti, dok se ovaj treci, kojeg sam uzeo pre 10-ak meseci, razlikuje ali samo po velicini. Dakle, isti je kapacitet, isti proizvodjac, isti takt ali je modul znatno manje povrsine.
U 2 slučaja na koja sam ja naišao bilo je do napajanja. Kada DVD zavrti i kad počne da čita, povuče nešto više struje nego što je napajanje moglo da isporuči u tom momentu i dolazilo je do prekida ispravnog rada uređaja i harda na koji je kopirano. Obično bi i zablokirao računar. Po promeni napajanja sve je funkcionisalo ispravno. U tvom slučaju može biti nešto drugo. Ali zašto ne bi probao samo tu memoriju koja je "problematična". Ako je neispravna ili nekompatibilna, samo sa njom u ploči možda se ni Windows neće podići. To je siguran znak da treba da je izgaziš. A to što je modul manje površine ništa ne sme da znači, ako je isti tip memorije i takt, kakav je onda problem? Da ti nije možda uključen dual-channel za memorije (radi sa uparenim modulima ali 3 modula nije upareno).
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke