Prikaz jedne poruke
Stara 17.8.2010, 13:04   #1
mmm87
Član
 
Član od: 25.1.2010.
Poruke: 42
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Opet problem sa DVD-RW-om

Ja nikako da nadjem neki rezac koji ce da me sluzi a da me pritom ne nervira.

Kada sam kupovao masinu uzeo sam Pioneer 215 SATA black i sa njim sam imao problema jer je mogao da radi samo u PIO modu. Cim bi ga prebacio u DMA mod, pri prvom pokretanju dvd-a bi se sve zakucalo i rezac se sam prebacio u PIO mod. Onda sam jedno vreme koristio stari Pioneer 110 koji je sa ATA kablom radio lepo, ali posto je dosta star nije imao veliku brzinu pri kopiranju, a i dvd diskovi koji bi se narezali brzinom vecom od 8 bi bili tesko citljivi. Sada imam LG GH22NP20 i on lepo radi u DMA modu ali sa njim imam jedan sasvim drugi problem. Pri kopiranju fajlova sa CD/DVD-jeva na hard (bilo da se nesto instalira ili se kopira) cesto se desava da krene da kopira i samo iz cista mira rezac prestane da radi a hard i dalje svetli bez prestanka. Nakon 2 minuta (na Windows 7) i 10-ak sekundi (na Windows XP) hard prestane da svetli i onda opet krece rezac sa radom. Dakle, ovo se desava samo kada se kopira sadrzaj sa diska, prilikom narezivanja nemam problema.

Do harda nije sigurno, promenio sam tri harda i na svakom se isto ponasa. Menjao sam i sata kablove, takodje nije bilo promene, a probao sam na sva 4 sata konektora na ploci.

Najvise sumnjam na plocu, ali cudno da se svaki rezac ponasa cudno na svoj nacin.

Ploca je MSI K9N NEO-F V3 K9, nVidia nForce 560, S.AM2+, SB 7.1, 1xPCI-E16x, 4xSATA II RAID, GLAN, 4xDDR2 800

Nemate pojma koliko me ovaj problem izludjuje. Zaboravih da napomenem da sam isprobao i nekoliko razlicitih napajanja.
mmm87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke