Prikaz jedne poruke
Stara 7.1.2008, 19:29   #41
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Svet mitologije

Citat:
next kaže: Pregled poruke
Mene je fasciniralo to da neko pleme u Africi pricha o zvezdi koja se sastoji od dve zvezde koja orbitiraju jedno oko drugog,(jedna je veca a druga manja i bela,ali i nemerljivo teshka kako oni opisuju),i j navodno postoji i treca zvezda koja je spregnuta zajedno s njima,josh kazu i da su ih posetila bica(kako su oni rekli preci) odatle...Inache to sam saznao jer je moja drugarica pisala seminarski o zvezdama i to je navela kada je prichala o sluchaju kada su dve zvezde zajedno spregnute i ponashaj use kao jedno Sunce,a jedna od njih je beli patuljak i nalaze se u sazvezdju Orion...Inache nauchnici su to otkrili tek pre 50tak godina ,dok se u ovom plemenu to prenosi s kolena na koleno vec vekovima...Dodushe naauchnici su otkrili 2 zvezde zajedno spregnute u sazvezdju Orion od kojih je jedna Beli patuljak,dakle bez trece...Ali neka grupa francuskih nauchnika tvrdi da zbog gravitacionnih sila mora da postoji i neko trece telo...
Govoriš o plemenu Dogon i dvojnoj zvezdi Sirius

Naime, tek od 1862. godine je poznato da je Sirius dvojna zvezda, koja se sastoji od velike crvene zvezde - Siriusa A, i hladnije patuljaste zvezde Sirius B. Međutim, u plemenu Dogon su to znali hiljadama godina, navodno su saznanje o tome prenosili generacijama još od vremena drevnih Egipćana, za koje znamo da su bili vrsni astronomi. Savremeni astronomi i arheo-astrolozi sa pravom postavljaju pitanje odakle im to saznanje, kada pre više hiljada godina nisu imali teleskop?

Orion takođe ima svoju ulogu u ovom predanju ali predlažem ti da ostatak pronađeš na Internetu - ovde govorimo o mitologiji a ovo pitanje je ipak svojevrsna misterija i offtopic

Poslednja ispravka: Iris (7.1.2008 u 19:39)
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
next (7.1.2008)