Prikaz jedne poruke
Stara 26.1.2021, 14:09   #870
vlado85
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Pale RS
Poruke: 180
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: nVidia Ampere

Da se nadovežem na diskusiju. Slažem se. Također sam tu jer čitam Svet kompjutera i Bug, svaki mjesec i volim hardver. Računar mi je praktično alat kojim stvaram i kada uzimam računar, obično nemam ograničen budžet. Volim da vidim, omirišem i čujem kako radi hardver, kako pokreće određene programe, igre i slično. Isto kao što ljubitelji automobila vole da čuju motor.



Evo mi u firmi na stolu upravo stoji Core 2 Duo na servisu koji otvara Windows 10 minuta i koji služi kao kućni office računar. 90% office računara su u rangu i3 druge generacije i slično. Vi danas sve svoje poslove možete završiti na tim računarima i uz neki SSD nećete osjetiti razliku u radu u odnosu na računar od 2000 evra.


Samo veliki fanovi koji imaju novac ili oni kojima računar pravi novac su spremni da za grafičke kartice izdvoje 1000 evra, a to je max 3% korisnika računara. Po forumima se stiče utisak da svi imaju ili će imati uskoro, međutim, na forumima su ljudi iz prvog pasusa i po neko ko je došao da pita za brujanje HDD-a, visoku temperaturu procesora i slično i ko naredne 2-3 godine neće svratiti na forum.
vlado85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke