Prikaz jedne poruke
Stara 5.1.2021, 16:52   #786
vlado85
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Pale RS
Poruke: 180
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: nVidia Ampere

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Bog te... recimo da meni sad daleko bilo rikne grafika, koliko bi me kostalo da uzmem nesto aktuelno a po snazi isto- eventualno malo jace? Sa jedne strane rx 5500 xt izgleda egal po performansama, ali ne znam da li jos uvek Navi ima problema sa starijim igrama. Da li je to reseno? Ima li nVidia nesto u tom rangu a da nije preko 30k? Naravno, novo sa garancijom kod nas.

Nisam pratio cijene, al moj savjet ti je da ako nešto nadograđuješ da prioritet daš kartici koja podržava DLSS, je ako ostale igre krenu u tom pravcu (a krenuće jer nvidia nije glupa kao Intel, a jako je moćna) imaš koliko toliko zalog za budućnost. Jer DLSS ti daje jednu divnu elastičnost prilikom skaliranja, uz minimum gubitka na kvalitetu slike.



Cyberpunk je najzahtjevnija igra današnjice, a ja sam je odigrao na 4K ultra sa 70-80+ fps, dok npr druge igre, kao npr Tomb Rider koji je star nekoliko godina na 4K na Highest ne mogu igrati u 60 fps. U isto vrijeme, najzahtjevnija igra današnjice se na nekim mašinama vrtila jako loše, a na nekim je radila bolje nego igre stare 3-4 godine.
vlado85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke