Prikaz jedne poruke
Stara 28.7.2020, 14:44   #45
Space Beer
Veteran
 
Član od: 30.6.2011.
Poruke: 587
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 116 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Ryzen 2200g vs 3200g vs 2400g?

Može, ali nema ko :d A i to je samo jedan od žanrova, mada verovatno najpopularniji trenutno.

@doctor
Trenutna generacija konzola je na tržištu skoro 7 godina i ima 8 jadnih i sporih jezgara. Ako to nije nateralo developere da optimizuju igre za multi-core procesore, ja ne znam šta će. 8 triput bržih jezgara sigurno neće. I MS i Sony očekuju da će u naredne 2-3 godine većina developera izabrati opciju bez SMT-a, a zarad većeg kloka. Kada ćemo onda dobiti igre optimizovane za 12 threadova? 2024/25? Do tada, ko živ ko mrtav, na tržištu uveliko Zen 5 procesori ko zna kakve arhitekture

Cene multi-core procesora su značajno pale od pojave Ryzena na tržištu. Zato nema smisla kupovati CPU koji je danas lošiji ali će možda biti bolji za 5+ godina. Kome treba samo za igre, sa grafičkom z srednjeg segmenta, R3 3100 je odličan izbor za 100€. Za 3-4 godine kome treba, neka kupi polovan 4600(X), verovatno za manje od 100€ i još proda svoj za 50€, i mirna Bačka

Da nema (besmislenih i loših) testova i system load monitora, niko ne bi znao šta je "dobro" a šta "loše". Ja kad god sam menjao procesor, uzimao sam bar 30% brži i nikad golim okom nisam primetio razliku u igrama. Posebno što je uglavnom grafička usko grlo, kao i kod 95% gejmera. Ali jesam u renderovanju ili kad vidim koliko jezgara mogu da dodelim VM-u
Space Beer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke