Prikaz jedne poruke
Stara 26.7.2010, 15:47   #160
HiddEn
Veteran
 
Član od: 13.1.2009.
Poruke: 750
Zahvalnice: 228
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Zamena kulera na procesoru i čišćenje paste

Citat:
jakonicki93 kaže: Pregled poruke
@ HiddEn

Ako hoces da skidas kuler da ga ocistis i da stavis novu pastu, u Windows-u. Skini LinX, ukljuci malo da radi, nekih 15 minuta da se procesor lepo zagreje da bi kasnije mogao lakse da skines kuler sa procesora, tj. da se ne bi pasta lepila.

Napomena: Nemoj skidati kuler, ako nemas vec pastu.

Posle ~15 minuta (Mozes i 5 min) ugasi kompjuter, otvori stranicu kucista (ako ti vec nije otvorena) i na kuleru ces videti jednu stipaljku koja drzi lepo fiksiran kuler uz procesor. Povuci tu stipaljku u suprotnom smeru, otkaci 'zakacaljke' (onaj mali-dugacki metal sto ide kroz kuler i kaci se na suprotnu stranu). Uhvati kuler, i malo ga iz zgloba okrenes levo-desno par puta i skines kuler.

Nakon toga obrises preostalu pastu sa procesora i sa kulera. Ja sam malo (Ni slucajno mnogo) rakije na krpu, i polako skinuo pastu. Rakija se ne preporucuje zbog vocnih sokova, sta ti ja znam, ali njih milion je tako menjalo, i niko nije imao ama bas nikakve probleme, ukljucujuci i mene.

Kada vracas kuler, pratis postupak kao i kada si skidao, samo u rikverc.

I da, sto se tice stavljanja paste na procesor (kada vracas kuler), stavis malu tackicu na procesor, ili stavis liniju na procesor, neko uzme stavi malo, pa je sa kreditnom karticom razvuce da se pasta sto bolje primi i da ne ostanu mali mehurici vazduha, koji mogu da ostete provodljivost temperature.
Ja sam mislio samo da skinem kuler i procesor i ponovo omda ga ih vratim na maticnu ali nista onda moram kupit pastu. Hvala
HiddEn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke