Prikaz jedne poruke
Stara 18.5.2008, 7:10   #1076
3dM@niak
Ponosni Eipixovac :)
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Ludnica... Opet :( :( :(
Poruke: 1.212
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku 3dM@niak
Određen forumom Re: 3D Galerija (finalni radovi, komentari)

P.S.
Da kazem unapred, za fiziku, CopyPaste za Zone:

Citat:
...sto se fizike tice, hteo sam kucam oko toga, al nisam mogao u pola 5 da se saberem
Radio sam u principu po nacelima steam-fantasy sveta, jer ako gledamo realno, jedino sto moze da radi na paru je voz, i to spor, a letenje je cista budalastina, ali je kul "D po tom principu "ne moz da radi, al radi" rade i sve clockwork mashine, clockwork roboti ("inteligencija na bazi zupcanika - kupite i vi jednu za samo 9.99$" ) itd...
tako da sto se pogona tice - nema smisla pa nema, ovde sam ga samo nagruvao da bude bas kao leteca fabrika... delovace onako industrijski, pa ce se sticati utisak (nadam se) da ima snage da se vine u vazduh

Sto se samog oblika tice, i to znam da nema mnogo smisla, no inace ne gledam mnogo da se drzim statike i stabilnosti...
Nekako, oblik sam mi izgleda dobro, ovako graficki cisto... mada ja i inace volim vrlo nestabilne stvari, pa kad se na silu pozicioniraju kako ne moze... videcemo jos dalje kad budem radio sta ce od toga da ispadne, no pokusao bih zaista da ne vodim racuna mnogo o stabilnosti objekata, (premda mi je jasno zasto je to mozda potrebno). Iam taj trip da volim da vidim kad nesto u filmu/igri/na slici stoji - a ne moze da stoji ako gledas realno. itd itd.... U neku ruku, ako ne marim za fiziku koja letelicu pokrece, onda ne marim ni za fiziku koja ga drzi da stoji kako treba... a opet, ako postoji neka "extra-ultra-sta-ti-ja-znam materija koja ce sa tako malom zapreminom stvoriti potrebnu silu za podizanje cepelina" onda mozda i u trupu cepelina u pravoj tachci stoji 100 tona olova pa se mase nameste tako da ovo bude stabilno
Sve u svemu - pokusavam da ne shisham fiziku i stabilnost, i videcu da taj koncept razvijem na dalje stvarima koje budem radio, pa ako ne ide nikako - onda cu batalim koncept... videcemo...
3dM@niak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke