Prikaz jedne poruke
Stara 12.8.2019, 19:09   #191
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Stigao Black. Mnogo lepo i kvalitetno deluje u ruci. Nisam ga zasad probao sa slušalicama ali sam ga zakačio na pojačalo. Zvuk je OK - bas malo masniji i slabije kontrolisan pa hoće da ljulja na pesmama sa puno basa. Sredina i visoki dobri, čisti. DF Black zapravo zvuči vrlo slično FX Tube-06 ali ima još masniji bas i malo čistije, detaljnije visoke od njega pa zvuči nekako nabildanije. U principu može da se kaže da su ista klasa. Zavisno od pesme mi se nekada više svidi jedan a nekada više drugi. Ali DAC-X6 zvuči utegnutije i kontrolisanije od oba jer ima malo smireniji ali precizniji bas i malo smirenije visoke... po meni je najprirodnije izbalansiran i ja bih sebi njega odabrao pre ova druga dva.

DF bih gledao npr. ako je portabilnost bitna jer X6 baš i nije za šetanje sa laptopom i telefonom. A ovaj TUBE 06 samo kome su preamp funkcije bitne i ne koriste se slušalice pošto uopšte ne može da pokrene slušalice. Iako ima visok napon, očigledno da ima 0 struje i snage na izlazu - kad zakačim slušalice jedva da se čuju... prosto mora da se zakači na neko pojačalo.

A evo malo boljih slika od TUBE 06:





I klasika za kraj, YT video - https://youtu.be/CAgXrsk8r80
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
HSVstoned (29.8.2019), Picard (12.8.2019)