Prikaz jedne poruke
Stara 8.11.2005, 19:35   #112
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Takvi će posle pročitanog opisa da se zapitaju samo ovo "Ma dal je to taj PentiJum 4 što ima komšija ili nije ?".Ok, i ovo je u neku ruku normalno, tehnologija ide dalje, sve više ljudi može da je koristi, bez da zna mnogo o samoj toj tehnologiji.No međutim, ima onih koji žele da znaju više, da potpuno ulete u svet kompjutera, a odgovorno tvrdim da to ne može bez osnovnog poznavanja istorijata računara.A gde to naći, e pa upravo u starijim izdanjima SK-a.Ne znam koliko vam sve ovo što pričam deluje logično ili nelogično, ali svi ti stariji tekstovi i dalje imaju neku vrednost, osnovna arhitektura računara nije baš toliko promenjena.Sure, sada imamo fensi procesore, fensi kućišta i druge fensi džidža-bidže, ali su to i dalje samo ulazne i izlazne jedinice
Ono što (valjda) pokušavam da kažem je da ti tekstovi i dalje vrede, neki čisto istorijski (kao recimo tadašnji opisi hardera i softvera), neki edukativno (tekstovi o programiranju, arhitekturi, ROM i RAM rubrika, koja baš i nije toliko stara, al ajde...), neki čisto zabavno (Cvet kompjutera, rubrika koja je nekako zamrla, čini mi se da je zadnja bila negde 2002. godine i slično), ali kad se sve to sabere...mislim da vredi imati u kolekciji.
Citat:
Ko je toliko "lood" da uzme i cita broj iz 93ce, gde se prica o tome kako radi Pentium i koja igra zahteva 16MB RAM-a ?
Može da bude, ali ne mora da znači.Od kada sam, ne znam ni sam zbog čega, skin'o Win UAE (emulator AMIGA računara), mislim da se nikad više nisam izigrao.Ah bolan nostalgija, Another World, Flashback, Chuck Rock, Brutal Sports Football...brrrrrrrrr
Marko_L je offline