Prikaz jedne poruke
Stara 26.2.2009, 14:53   #5
Ivan452
Veteran

Član od: 25.7.2008.
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Re: Prica PortProsledjivac-a

"Resenje" za problem nadjeno.

Uspeo sam da resim...kako tako ali radi...

Jedino sto mi je drzalo nadu da forwardowanje portova jos uvek moze da se odradi je to sto kada uTorrent pokrenem taj port se otvori(uTorrent podrzava UPnP).
Pokrenuo sam uTorrent i posmatrao log rutera. Vidi se kako otvara 2 konekcije, jednu za TCP i jednu za UDP. Nasao sam jedan program(Port Mapper - besplatan je) napisam u javi, koji izlista sve prosledjene portove i preko UPnP servisa prosledjuje zeljenje portove(tj mapira ih).
Ja tu prosledim port i kada ga testiram da li je otvoren on ne funkcionishe. Pise da je CLOSED. Medjutim kada pokrenem program koji radi na zadatom portu, port se tada otvara. Nije nesto posebno, malo je dosadno sto mora jos jedan program da se koristi i ne radi kako treba. Ali bitno je da radi kako god.

Ali...dolazimo do problema jer ne moze bez toga...
Ovo je prozor tog progama. Izlistava sve prosledjene portove.

problem je u tome sto u pocetku ovaj svchost port nije postojao. Koliko razumem taj proces se koristi da bi neki programi pristupili internetu? Pokusao sam da ga obrisem...ali se opet pojvaio.
Ali ok...to ne bih ni gledao da mi nesto drugo nije privuklo paznju.
Moj omiljeni 8901 port.
Server program koji koristim, je "konzonla" aplikacija koja samo osluskuje na dolazece konekcije na odredjenom portu. I prikazuje IP te masine, prikazuje kada se koektuje i kada se diskonektuje.
Kada sam ja prosledio port 8901, pokrenuo server on je samo poceo da izlistava dolazece konekcije sa raznih IP adresa. Izbacivali je odprilike 1 konekciju u 3 sekunde a gasila se po 1 svakih 7 sekundi. Iskljucio sam program da bih zatvorio port. Pokrenuo sam program na drugom portu i radilo je OK. Cak sam i konacno uspeo da prosledim poruku od mobilnog do servera na kompu.
Pogledao sam firewall rutera, koji je iskljucen, ali broji svako skeniranje portova i tako te stvari. Znam da se taj broj povecavao za 1 svaki put kada sam skenirao port sa nekog sajta, bez obzira da li je port bio otvoren ili ne.
Kada sam pogledao taj broj je bio oko 2500. A ja sam odgovoran za odprilike 1500 tih. Pokrenuo sam opet program na 8901 portu, opet je poceo da prikazuje razne konekcije. I sada sam video da se broj na firewallu povecava samo kada je taj port otvoren.
Trackovao sam par ih IP adresa sve su bile iz Bugarske.
Sta mi je palo na pamet je da se zabagovao mozda neki od onih sajtova za skeniranje portova.
Ne znam sta bi drugo bilo, iskljucujem mogucnost unutrasnjeg programa, jer da je neki program koristio taj port ja ne bih mogao na njemu server da pokrenem.
Uglavnom, sada kada sam pokrenuo server na tom portu konekcije se vise nisu pojavljivale, ali me ipak zanima sta bi moglo da bude.

Pozdrav.

Poslednja ispravka: Ivan452 (26.2.2009 u 15:12)
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke