tema: Aliexpress
Prikaz jedne poruke
Stara 8.1.2021, 21:59   #310
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Aliexpress

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Kako funkcionise Ebay sa placanjem? Da li je sistem kao na Aliju da placas pare Aliju a prodavac ne dobije nista sve dok kupac ne potvrdi da je sve ok? Ili pare odmah direkt idu prodavcu?



Nikad nisam koristio Ebay, a sad vidim da imaju svasta nesto ta mi treba a postarina za dz.
Izvini nisam pratio temu. Otprilike ovako kako je water wizard napisao. Ja placam putem PayPala, novac odmah ide prodavcu (oni tu varijantu najvise i vole). Sto se tice zastite, vecina oglasa ima money back guarantee koji daje Ebay, i to funkcionise. Meni se jednom desilo da proizvod ne stigne u roku a prodavac se ne javlja, a i sam oglas je bio sumnjiv (u smislu niske cene, ali u pitanju je neka specificna oprema pa rekoh da probam). Mislim da su u roku od 2 dana vracene pare, oko 40$ je bilo. U principu ako kupujes od ljudi koji imaju "top rated seller" znacku i dobre ocene tu nema problema, meni se za 5-6 godina nikad nije desilo. Ja sam ovo sada imao 2 paketa, razliciti prodavci i kompanije kojima je poslato, i stiglo je bas brzo (prvi me iznenadio, nekih 8-9 dana, drugi oko 15 dana). Porucivacu nesto narednih dana, pa cu javiti kako stize.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke