Prikaz jedne poruke
Stara 31.10.2010, 23:30   #107
TearDrop
Veteran
 
Član od: 23.5.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 878
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 408 puta na 221 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora digitalnog fotoaparata

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Ne i ne. Ixus-u od svega dobrog što je imao, ostalo samo ime, dok taj Fuji iako ima dSLR izgled, ne pravi ništa bolje fotke od prosečnog kompakta, čak se i lošije pokazao u nekim situacijama.

Imaš par tema sa sličnim pitanjem, pa provrti njih za potencijalne kandidate. A što se tiče s6500fd, to je zaista dobar aparatić, ima svojih vrlina (veoma dobar kvalitet slike) ali i mana (nema stabilizaciju). E sad, moraš znati da taj aparat uopšte nije mali i nema šanse da ti stane u džep i slično, plus ga moraš uzeti polovnog i gledati nekog koliko-toliko očuvanog. To će ti ujedno biti prve dve stvari na koje moraš obratiti pažnju. Ne znam gde nađe SX130 za ~180e, ali je cena obično ~260e. Verovatno si promašio broj, bilo to u nazivu aparata ili u ceni. Raskrsti sa sobom, veći i glomazniji aparat koji pravi kvalitetnije fotke, ili manji i kompaktniji aparat koji ne zaostaje mnogo za glomaznim bratom (Fuji F70EXR). SX120 je stvarno dobar aparat kad se ubaci CHDK (za SX130 CHDK je još u razvoju) jer otkriva novu lepezu opcija, bolji kvalitet fotografija... ali ako ne želiš da se bakćeš sa tim, gledaj nešto kao što je već navedeni F70EXR.
pa ima vise lokacija ako internet ne laze Evo jedne od njih naprimer za SX130 IS
http://www.pcpractic.rs/proizvodi/ca...ershot-sx130is
Na osnovu svega sto sam gledao fuji je zaista delovao kao vrhunski izbor medjutim ceprkajuci po forumima i netu videh da nazalost ima i svojih mana(jbg ne mogu ocekivati national geographic aparat za 200 e )Ovaj canonov model mi isto deluje fino pa cu razmotriti i njega...
TearDrop je offline   Odgovor sa citatom ove poruke