Prikaz jedne poruke
Stara 16.10.2018, 11:33   #574
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Star Wars saga

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Koliko puta se desilo da film dobija pozitivne reakcije, a meni se ne svidi, i obrnuto. Filmove koji mi se bas dopadnu gledam ponovo, ali nikad posle samo nekoliko dana. Tako da, ako mi neki film deluje zanimljivo, a daje se u bioskopu (koji u Nisu uglavnom nije preterano skup), uvek mu i dam sansu u bioskopu ako stignem.

Mada bih za SW realno mogao da glasam novcanikom i da skroz propustim treci deo, jer su, meni licno, prva dva prilicno losi (dok su mi se Rogue One i Solo svideli).
Ma ne trebaš da veruješ komentatorima koji danas u eri samozadovoljavanja po Internetu lupetaju sve i svašta samo da bi sebe reklamirali. Pogledaš reviewe, malo procunjaš po komentarima na reviewe, i pre nego što odeš u bioskop, pogledaš crnce u tunelu, barem da vidiš o čemu se tu radi. Možda ti se svidi, možda i ne. Ali, kako je reč o SW, Abramsovo postavljanje Gurkovih kutijica po filmu koji je u suštini remake New Hope, Džonsonovo pljuvanje po celokupnoj franšizi i SW mitologiji, sasvim sigurno znači da će Epizoda 9, biti ako ne glupost, ono barem traljav pokušaj da se izvade nakon debakla sa TLJ. Shvati, ljudi ne žele da im se umesto zabave prodaju političke poruke, da im se stavlaju kojekakvi likovi da bi se zadovoljila idealizovana slika sveta (diverzitet, girl power, ekologija, animal love i tako te bljuvotine). Ljudi su bojkotovali Soloa, samo zato što je biser od režisera, i celokupna dizni mašinerija lupetala o Landu i njegovom seksualizmu, vređala one od kojih žive, tj od gledalaca, i rezultat je vidljiv, jedini SW film koji nije bio block buster. Inače, filmčić kome se može zameriti što šta, ali ni u kom slučaju vredan bojkota (osim feminaci robota, koji se mođe protumačiti i kao subverzija celokupnog feminizma i to što je Landa igrao lik koji ni malo ne podseća na Bilija De Vilijamsa, ni po liku, ni po ponašanju). Isto je i sa Rogue One. Dizni je dobio zlatnu koku, da ne kažem trezor iz koga je mogao samo tako da mlati pare, ali su glavonje odlučile da se otarase Expanded Univerzuma, i da politikanišu. Da nisu, svako od nas bi sa zadovoljstvom odgledao filmče o Kajlu Katarnu, o Jedi Academy, o Mari Jade... kupio po neku memorabiliju, i pare bi samo kapljale. Ovako imamo emo šemo, koga bi lemo ludaka u vidu Kajla Senfa, Meri Sju i priču koja veze s vezom nema....

Za one koji padaju u sevdah na TFA i TLJ, i koji napadaju jadne prequele, samo jedno podsećanje, i dan danas su nam u ušima epske melodije iz Prequela (Duel Of the Fates, Droid Invasion, Across the stars, Jedi Temple March...) da pomenem samo neke, dok nikako ne mogu sebe da nateram da se setim bilo koje teme iz Diznijevog silovanja SW-a. A komponovao je isti čovek. Nema epike, nema udaranja u herciku. Dakle prazno. I posle su prequeli ovakvi i onakvi. Film ne čine samo dijalozi, efekti, i tupavost ili ne tupavost likova. Čini ga i muzička tema. A SW je oduvek imao epsku temu. Imao, do Diznijevog silovanja. Što je čudno jer i Diznijevi filmovi imaju dobru muzičku podlogu (Lion King na primer).

Poslednja ispravka: DArthShone (16.10.2018 u 11:40)
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke