Prikaz jedne poruke
Stara 10.3.2012, 19:01   #2837
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Evo zavrshih pa da dam neke sveze utiske o onome shto je meni najvaznije,chesto je spominjano a to je pricha.Nemam problem sa ovim zavrshetkom...mozda je chak i najprigodniji,al imam problema s nekim drugim stvarima.
Kao prvo,sama pricha i "objashnjenja" su izostala tako da deluje "wtf. su mislili" ali kada sam "popunish" praznine ok je...problem je shto je igra suvishe kratka da u naraciji detaljno da sva objashnjenja...fali jedno dobro parche sa Geth (sad kapiram zashto je originalni scenario imao njih kao kljuch) + na to dodati"crnu materiju" koja je u ME2 bildovana kao vazan asset a ovde se samo jednom spomene.Bukvalno samo jednom i to totalno a da "tamna materija...neshto".
Drugi problem je to shto je ZAVRSHETAK,1,jednina...s razlichitim svetlosnim efektima ali ipak jedna te ista stvar.Totalno je nevazno da li Shepard prezivi ili umre,ono shto "ubija" role-play i re-play je ( pored uzasno dugih in game cinematika) strimovanje bukvalno na 95% od pochetka...samo tih 5% iz perspektive rpg igracha ti obesmisli celo iskustvo dugo 3 igre.Da postoji 3 RAZLICHITA zavrshetka dao bi igri ocenu il dve vishe.
Trece,chak i da zanemarim shto igra ima samo jedan moguci kraj ma shta uradio,i to bi funkcionisalo 99% da nema 2 stvari koje je srozavaju u facepalm momenat bukvalno u zadnjim scenama ...(google pictures scena i "totalno random normandija scena")
Chetvrto,nadovezuje se malo na drugo..a to je da je kraj,shto se tiche svega sem nasheg Shepiqe,prilichan cliffhanger...sve se vishe-manje lepo razvija i onda odjedared,cap-the end dosta zbrzano.Nema epiloga i to je za rpg totalno neoprostivo.Ae u DA2 koji je samo setup za trecu igru( i time ne kapiram shto postoji?) ali ovo treba da bude kraj..da da neki closure...a sem shepardove priche (koju zavrshava na samo 1 nachin) sve ostalo je totalno nezavrsheno.
I na kraju ono shto je po meni glavni problem,gde se lomi"gde su se pogubili" je da ovo zanrovski nije ista igra kao i ME1 i ME2.Pokushava da bude neshto vishe i ozbiljnije ali u tom mixu tinejdz retard momenata i loshe realizovanih filozofskih ideja "chovek vs mashina"postaje nekako kich(ali ne na dobar campy nachin).Tu je verovatno doshlo do klesha novog pisca koji gurao"ART"(lol) i EA odela koja su gurala komercijalu i dobili smo jedan totalni buckurish.
Sve ostalo je vishe manje poznato-tehnichki igra izgleda inferiornije od obe prethodne zbog toga shto smo na izdisaju ove generacije konzola koje nikako yebeno vishe da odu u istoriju pa mi pc igrachi mora da ispashtamo zbog zaostalog hardvera.
Da nije bilo konzolitisa i uz bolje realizovanu ideju i mogucnost izbora kraja ovo bi bilo 10/10 a ovako ne mogu vishe od

7/10

Ovaj post izgleda ko egipcani da su pisali ali trudim se da sakrijem spojlere.Ko je odigrao(i lud da prochita )shvatice bar malo.
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku efil82 na korisnoj poruci:
Asmodeus (10.3.2012), LoshMeeBre (12.3.2012)