Prikaz jedne poruke
Stara 1.2.2008, 17:46   #3
Dusan_BG
Veteran
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 33 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dusan_BG
Određen forumom Re: Menjam vent na napajanju...

Citat:
PeTkO kaže: Pregled poruke
Slusaj, broj obrtaja el. motora na 7V i na 12V nije ama uopste ista, cak nije ni razlika mala.Ima dosta razlike.Takodje, mislim da nisi trebao da kupujes novi kuler jer ocigledno da je taj stari kuler na napajanju trebao da se podmaze pa bi onda sigurno smanjio buku.Ali kad si vec kupio novi kuler, nema veze.Preporucio bi ti da odmah probas na napajanju, posto napajanje nemoze tako brzo da pregori...najbolje ti je da stavis u rad otklopljeno napajanje sa starim kulerom i onda da po nekoj svojoj proceni vidis koliko su topli hladnjaci.Onda stavis novi kuler i ako je temperatura slicna, ostavi ga, ali ako je mnogo toplije, vrati stari kuler na napajanju, a ovaj novi probaj da vratis, ili ga malo podmazi da bi se bolje vrteo
Hvala na brzom odgovoru!
Naravno da znam da brzina na 7 i na 12v nije ista... Napisao sam u postu da ispravljac moze da daje napon do 10v (inace na sebi ima potenciometar kojim se podesava vrednost napona). Znaci ja sam ga probao na 10v max a na 7 tek pocinje da se vrti.
Druga stvar, kako i cime da podmazem ventilator, nikad to nisam radio. I odakle mislis da je ocigledno da mu treba podmazivanje. Mozda nisi dobro razumeo al to kuciste sa napajanjem sam uzeo u oktobru ove godine i od samog pocetka se tako cuje, znaci nije se napunio vent prasinom ...
Treca stvar kako da ukljucim napajanje ako nije povezano sa kompom,tj nije optereceno, pretpostavljam da se nece odmah samo ukluciti ili hoce ...
Jos jednom da napomenem da taj vent samo izbacuje vreo vazduh iz napajanja a ne bije po hladnjacima kao oni 12cm
Dusan_BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke