Prikaz jedne poruke
Stara 27.7.2020, 16:16   #41
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Zašto ima mnogo više muškaraca gejmera nego žena?

Trenutno sam ogranicen kolicinom podataka, pa ne mogu YT da odgledam, ali neko moje anegdotalno iskustvo je da je manje " hard core gejmera " medju zenskim polom i te kako.
Mislim da ima veze sa stereotipnim nedostatkom interesovanja za tehniku, ali i jos mnogo kompleksnijim stvarima (jaca zelja za nadmetanjem, dokazivanjem i slicno kod muskaraca).
U mojoj okolini gotovo svi vrsnjaci su odustali od gejminga, vise vole gledanje televizije, pracenje sportskih dogadjaja, neki i citanje knjiga. Moja partnerka je pre mene samo igrala mobilne gubilice vremena, a prva prava igra je bila Borderlands. U prva dva dela ima zbirno preko 2000 sati. Ali recimo witcher 1 je pocela da igra i svideo joj se (zbog price i univerzuma, a pre toga je citala witcher knjige, prve dve). Ali je insistirala da igra ja easy iako sam joj rekao da ce ionako slab gameplay biti bas dosadan na easy.
Isto tako, kad smo krenuli Overwatch da igramo, zajedno smo igrali quick matcheve, ali rangirane je gotovo u potpunosti zanemarila (mozda je svega jedno dve sezone odigrala svih 10 meceva potrwbnih za dobijanje ranga). Isto tako, odbijala je da savlada neke teze heroje, bar osnovu, da moze u competitive da popuni rupu u timu ako niko nece.
Imam i neke povremene igrace, recimo kad su bas pod stresom ili im dodje jednom u par godina, drugarica lekar odigra neki need for speed stariji, ali cuka po mobilnom one zezalice da ubije vreme.

Tldr: verujem da gejmera (onakvih kakvim vecina nas na ovom forumu podrazumeva) daleko manje ima medju zenskim polom. Ja jedino @ETR1 sto sam upamtio da komentarise igre i uopste pita i odgovara na teme vezane za igre a i za IT tematiku uopste, tako da mislim da stereotip u ovom slucaju postoji sa razlogom.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
doctor (3.8.2020)