Prikaz jedne poruke
Stara 8.3.2021, 16:57   #14230
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.832 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
Meni sve tu funkcioniše kako treba, ako se film posmatra kao satira i burleska modernih vremena, sa čime je u skladu i glavna poenta filma: gde smo i šta smo kad smo kao društvo došli do toga da bona fide kriminalci deluju časnije i poštenije od kojekakvih mešetara i muljatora koji se kriju pod krinkom prava i propisa. Zato je genijalna scena u kojoj Pajkov lik kaže krimosima: "Dođite u sudnicu (na moje teren), da to rešimo kako treba, a ne ovako...."
Svakako jeste satira, i jasna je poenta filma. Kao sto sam i rekao meni je film i dalje bio zanimljiv i drzao je paznju, dopada mi se i sam kraj i poruka.

Ali u jako puno slucajeva film sebe zeli da shvati mnogo ozbiljnije od jednostavne satire i burleske nekim scenama, tako se bar meni cini. Naravno satira ne mora uvek da ide na humor, cak naprotiv, ali ipak nisam ocekivao tolike nelogicnosti i naivnosti pred sam kraj, pre toga je sve bilo u nekim (filmskim) granicama verovatnoce.

Ali je film svakako interesantan i ne bih ga nazvao losim, nikako. Drzao paznju i zabavio (ali i nervirao ) vise nego sto sam ocekivao.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke