tema: Arilienta
Prikaz jedne poruke
Stara 23.5.2009, 16:11   #135
ktulu
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 482
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 123 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria Tech Demo 1 Released

Cestitke na pustanju Tech Demo-a !

Na samom pocetku mogu da kazem da sve deluje ispoliranije i da se tu vec nazire nekakva igra .

Probao sam demo nekih pola sata i evo nekih utisaka i zapazanja:

- Mozda nema jos potrebe za tolikim creditsima :lol:. A da, typo na samom pocetku - May 22th (treba 22nd)
- Primetio sam jedan bug u main meniju. Ako recimo odete do key settingsa i kliknete u donjem levom uglu ekrana, gde je New Game, opet cete pokrenuti igru. Mislio sam da mogu da menjam kontrole pa sam kliknuo u tom cosku i iznenada pokrenuo igru .
- Na samom pocetku, kada kliknete ok na prvu tutorial poruku dobijate novu poruku "success, you have survived the attacks" ili nesto u tom smislu. Rekao bih da to treba ici na kraju.
- Na pocetku sam naisao na bug koji me je zbunio ali sam sad ukapirao sta se desilo. Naime, wispovi su me ubili i kamera je pala na tlo, gledajuci nagore (pretpostavljam da je tako i namesteno, kada igrac pogine). Zatim sam isao u main menu pa opet new game i kamera je bila zakucana na podu, negde mozda na centru sobe, okrenuta ka zidu. Tako da moram da totalno izadjem iz igre pa je ponovo pokrenem ako hocu opet da probam demo.
- Po meni je mouse sensitivity na maximumu suvise spor. Takodje bi bilo cool da kasnije ubacite custom key bindingse (ako vec nema, mozda ja nisam skapirao dobro).
- Font koji koristite za sav tekst izgleda zanimljivo ali je cesto tezak za citanje. To je pogotovo izrazeno kod inventara, samih objasnjenja u spellbooku (mislim da su tu slova bledja) kao i one bookmark trakice, zuta slova sa crnim okvirom koje ja jedva mogu da procitam.
- Stamina recover ne zavisi od toga da li hodate ili stojite u mestu. Ovo i nije neka zamerka, ali mozda bi ste voleli da stavite da recover ide malko sporije kada se lik krece. Ovo s jedne strane dodaje napetosti (u guzvi) a s druge strane ume da bude annoying tako da i ne morate da se bakcete oko toga.
- TAB meni, bilo bi sjajno kada bi pamtio u kojem ste meniju bili zadnji put. Recimo, ako sam usao u inventory za health, izasao, ponovo pritisnuo TAB, voleo bih da opet budem u inventory meniju a ne uvek nazad na default character screen. Takodje, bilo bi fino da se svi objekti u inventaru mogu aktivirati doubleclickom, umesto da stalno klikcemo na item, pa onda use.
- Jel' postoji neki health regeneration ili se meni cini? Cisto me interesuje jer mislim da sam primetio kako mi se iznenada health povecao iako sam bio u near death situaciji.
- Onaj Blood Wand ili kako se zove, jel ste to sami izmodelovali? Izgleda super, sa skeletnom rukom i srcem koje pulsira. Pretty cool, really .
- Sam melee fajt osecaj je i dalje prilicno los. Nisam bas ni siguran kako se ovo moze ispraviti, ali uopste nemam osecaj koliko doseze moje oruzje i kada sam uopste napravio uspesan napad. Naravno, nesto od toga ce se kasnije ispraviti adekvatnim soundfxom, pain animacijom nepriajtelja itd. Takodje, taj HIT zvuk, imam utisak da se nekad cuje i kada mlataram u prazan vazduh a ne samo kada apsolutno udarim u neprijatelja.
Pomenuli ste i da ovaj demo ima vise tipova udaraca? Jel to cisto vise animacija (to sam primetio) ili nesto u okviru gameplaya sto nisamp primetio?
- Mislim da ne postoji nikakav pain sound za samog igraca te nemam pojma da li me je neko udario ili nije, to se samo vidi po samom healthu. Najveci problem mi je sa will-o-wispovima jer oni samo idu ka meni i ja gubim health pa nemam pojma kako taj njihov "napad" izgleda niti kada to rade. Mozda bi bilo dobro da napravite posebnu animaciju za napad, da se zatrese, vijuga ili treperi. Mislim, specificni su neprijatelji, bez oblika, pa je to malo zeznuto.
- A da, onaj duh sa rukama, sto baca magiju, sasvim dobar neprijatelj. Za*****, ima AI koji ga uvek tera da se drzi na fiksnom odstojanju te ume zestoko da iznervira, ali sa druge strane, trcanjem se mogu izbeci njegovi napadi. Mozda bi bilo bolje da njegovo bezanje bude nesto sporije, jer je meni bilo bas tesko da ga sateram u cosak i prebijem.
- Treba dodati nekakav end game event tj. kada umrete, da se automatski pojavi ESC meni.
- E da, prva tri puta kada sam pokrenuo igru, video sam samo oruzje (kada ga pokupim naravno). Kada sam cetvrti put pokrenuo igru iznenadio sam se kada sam video svoje telo, ruke itd!
- Ruka sa onim magicnim gauntletom izgleda cool, kako lik podize ruku tj. koliko se vidi, sve je to sasvim dobro. Samo sto magicni sjaj oko ruke dosta kasni za samim modelom kada okrecem lika. Ne znam da li moze da se podesi da taj particle efekat bude malo brzi tj. fiksniji na samu ruku.
- Bacanje one fireball magije ume da bude malo za*****o jer je totalno pravolinijski i nije bas jasan radijus udara. Mozda bi trebalo da se taj radijus malo poveca ili bar da sam fireball leti malo brze.
- Will-o-wispovi beze beskonacno kada imaju low health, tako da mozes da stojis pored njih dva sada i oni ce stajati u cosku, pokusavajuci da pobegnu. Dobro, to sad treba sredjivati AI itd, veliki je to posao. Mozda bi trebali da beze neko vreme pa da onda opet probaju da vas pecnu, pa opet da beze itd. Ili bar da imaju neko haoticnije kretanje kada imaju low health, da sporije idu itd.
- Uglavnom, ovaj tech demo je batshit insane tezak. Za sad nisam uspeo da predjem treci wave neprijatelja.
ktulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke