Prikaz jedne poruke
Stara 12.12.2015, 11:37   #132
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Zašto strategije kao žanr propadaju?

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Westwood Game Awards Tribute

https://vimeo.com/147144804

Ovo je bilo prejako hvala DeCoy! Realno Westwood je znao da napravi pravi RTS. I dan danas nedostaju igre kao sto je bio Red Alert 2 samo u inovativnom izdanju. C&C: Generals je ubacio ono stvarno sto je bilo dobro za RTS a to su bili ability (one zvjezdice ako se sjecate ). Tim putem da su nastavili i uvjek ubacivali neku dobru novinu, mislim da bi uspio i dan danas. Zao mi je sto vise nema Westwooda. Od strategija vie nema sta. Fine su ove danasnje al brzo doasde.Westwood je znao da ubaci tu atmosferu, muziku i gamplay i to sve u 1. Dok EA games je uvjek mislio da napravi nesto sto ce mu donijeti brdo novca na brzinu a bez mnogo ulaganja. Najgori pokusaj je bio C&C:4 kada su napravili da je igra non stop bila povezana na internetu i non base building igru. To je bio samo Experiment za C&C: Generals 2 koji je trebao da bude pay to win, ali i on je propao.
Za dobru strategiju treba vise vremena, truda, rada i novca. Ali danas gledaju da samo prave ige na brzinu i da polu proizvod prodaju igracima. Mogu misliti kakv ce biti novi C&C ako ga EA Games izbaci... zvace se C&C: DLC i trebace vam mali milion DLC-ova od razlicitih jedenica do mapa, misija, tehnologija itd... Smijesno je to da je Westwood imao masu razlicitih concept art jedinica i citavu pricu spremnu za ostali C&C: Red Alert i Tiberium. Na EA Gamesu je bilo sam oda nastavi po tome i da uziva, ali od toga nista nije bilo...

Nazalost ni Total War Rome 2 i Attila nije ono sto je nekad TW bio... Al eto, za sledecu godinu kako znam jedina strategija koja se pravi i vrijedi paznje je taj Total War Warhammer...

R.I.P. Westwood!!!
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke