tema: [Mobilni telefon] Nokia Lumia 920
Prikaz jedne poruke
Stara 21.12.2013, 23:53   #19
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Nokia Lumia 920

kod wp8 nisu toliki problem aplikacije-mada i tu dosta fali,i ima odredjenih koje su losije nego one na androidu. kada sam ja koristio telefon,dakle,pre gdr3 update-a,nekoliko stvari mi je smetalo.
nije bilo fajl menadzera-ne znam kako je i u kojoj meri ovo reseno novim updateom.
live tiles-ne kazem da se nekom nece svideti,meni nisu,ovo i nije prava mana,ali mora da se navede. isto tako,fiksan refresh interval za live tiles koji ne moze da se podesava.
forsiranje da se koristi bing,smesno.
lose resen multitasking
samo jedno podesavanje zvuka,nema zasebnog za slusalice/zvucnik,kao i alarm,i pozive zasebno. nema profila sa razlicitim podesavanjima
nemogucnost drugacijih zvukova notifikacija za razlicite aplikacije. kada smo vec kod toga,nedostatak pregleda svih notifikacija na jednom mestu...
random zauzimanje memorije telefona od strane nekog randoma,zaboravio sam sta je bio problem,ali svi su ga imali. dobro je da ima file manager pa da moze da se vidi sta je :P
i jos gomila sitnih stvari koja me je nervirala.mozda deluje da izmisljam,ali ovo su za mene osnovne stvari i falile su mi. dalje,ako cemo na aplikacije:
OCAJNA podrska za gmail. nedostak dropbox aplikacije.nema aplijacije kao sto je air droid.generalno,nedostak izbora kod svake aplikacije-muzickog,video playera,poruka,itd,ali pre svega kod izbora browsera,posto ponude ni nema.

ispada da naseravam WP8,ali to je jedna sasvim solidna platforma.ono sto moze da zabrine potencijalne wp korisnike jeste to da je priliko prelaska na wp8, wp7 bacen u zaborav bukvalno,nema kompatibilnosti izmedju aplikacije za ova 2 sistema. da se razumemo,wp7 je bio djubre, wp8 je daleko ispred,uzeli su i napisali nov OS, koji sada polako peglaju,ali sta ce biti kada dodje novi wp9? ukoliko windows nastavi putem koji sada ide,moze da ugrabi solidnih 10-15 posto trzista. ukoliko izbaci wp9 sa gomilom gluposti i novih,vec vidjenih problema gotovi su. ne slusaju dovoljno zahteve trzista,mada su to i sami shvatili i poceli da ispravljaju,sto se vidi kroz update.
i za kraj osvrt za ljude koji govore kako wp leti,a android koci,baguje,sam se restatuje,ima problema sa ovim onim.... za takve mogu slobodno da kazem da andrid telefon novije generacije nisu videli. necu da poredim n920 sa galaxy 4,lg g2, ali mogu da poredim sa nexus 4,galaxy s3,i ti telefoni su po brzini sistema ekvivalentni. android daje mnogo vise podesavanja,sto je za nekog dobro-a za nekog ne,jer ista ne zna da koristi,ali i gledajuci out of box,wp nema prednost brzine rada u odnosu na android.
da nisam koristio android pre wp8 rekao bi da je to dobar sistem,ovako,ne mogu. iz poredjenja sam izostavio iOS,pre svega zbog cenovnog ranga,ali mogu bez problema i na njega da se osvrnem ako ima potrebe sta to tacno vise nudi wp8 u odnosu na android? nista,ali to je samo fraza koja se prosipa kako bi se ubedio neko ko nije upucen. kada treba da se navedu koje su to prednosti,onda zapne ako nije problem,daj ti argumenat za nesto u cemu je wp8 bolji od drugih sistema
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke