Prikaz jedne poruke
Stara 11.6.2019, 9:46   #10
bajapatak
Novi član
 
Član od: 6.6.2019.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HDMI 4k 60hz 10m

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
oko ovoga se vecito vodi neka dilema po internetu (ne mislim kod nas, nego uopste), a uglavnom se okoncava tako sto se zakljuci da nema potrebe pucati mnogo para za kablove jer svaki koji po specifikacijama podrzava nesto, to uspesno i izvrsava. jednako kao i skuplji.

e sad, da li je to uvek tako ne znam. samo znam da ja dobijam 4k @60fps sa hama kablom koji sam pre 4-5 godina platio par evra (da zamenim neki jos stariji koji se mucio sa 1080p). tece slika kao mleko, zbog cega 30 fps jedva trpim.

anyway, ako nista drugo ne zavrsava posao, valjda vredi probati i kabl. nece se baciti svakako.
oko ovog sto sam napisao nema dileme u to budi uvjeren .doslo mi je za dvije sedmice nekoliko vrhunskih elektricara i pretreslo komplet struju u stanu koja je novo uradjena prije neku godinu da bi na kraju problem rijesio covjek koji se bavi audio filijom i kablovima za isto .covjek mi rekao da uzmem markirani kvalitetan kabal ako hocu da na tv spajam vise uredjaja i ako hocu da to prati 4k rezolucija na 60 herca i bio je u pravu .kvalitetan kabal sa pravom FOLIJOM u svojoj zastiti je rijesio problem ja sam bio jedan od onih koji je govorio da su svi kablovi isti BOGME NISU .ZAKLJUCAK ako koristite 4k na 60 herca obavezno premium hdmi 2.0 kabal 18,2 GBPS PROTOKA.
NA 1080 P rezoluciji ce svaki ili skoro svaki i najjeftiniji kabal raditi i cak je i duzina nebitna ali na 4k i 60 herca sve se mijenja do 7,5 metara moze solidan kabal od nekih 15 do 20 eura ali ako ide preko te duzine da bi sve bilo stabilno i kako treba onda ide PREMIUM klasa hdmi 2.0 kablova koji se krecu od 35 pa i do 120 i vise eurica.nadam se da ce ovo nekom pomoci da ne mora da se namuci kao sto sam ja.opet napominjem ovo sto pisem je samo za one koji zele stabilnih 4k na 60 herza a za 4k i 30 herza i 1080 reza mogu i rifuzni kablovi .sretno

Poslednja ispravka: bajapatak (11.6.2019 u 9:57)
bajapatak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke