Prikaz jedne poruke
Stara 9.11.2020, 15:53   #1742
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Tu se slazem, samo sto je takve kampanje jako tesko odraditi kako treba. Ja isto nisam protiv dobrih dugih glavnih kampanji, ali za jedan dobar RPG to moze biti pogubno.

Jedno je RDR2 koji je linearan sto se tice price (pa i tu, kao sto si rekao, ima razvucenih i nepotrebnih delova) a drugo su RPG-ovi gde bi trebalo imati vise izbora, mogucnosti, promena itd. W3 se dobro izvukao, kampanja je odlicna...... ali je opet i poprilicno patila, po meni.

Uporedi recimo izbore u W3 i izbore u W2 (pa cak i kec donekle). Nebo i zemlja, W3 ima dobre izbore ali ni priblizno dobre kao sto je to slucaj sa dvojkom. A sve je to zbog poprilicno gabaritne kampanje koja je uz duzinu morala da brine i o izborima iz proslih igara. Sve to dosta utice na RPG aspekt igre. Zato je W2 duzina glavnog kvesta sasvim pristojna po meni. Ja bih licno od CP2077 voleo nesto tako, mozda nesto duze i to je to.

Opet, sve zavisi kako je naprave, ali dosta duge kampanje kod RPG-ova umeju da upropaste sam RPG.
W2 je imao ono racvanje na kraju Floatsama gde se bukvalno ceo drugi chapter menja u zavisnosti od tvog izbora, ali sto ti kazes, mislim da bi tako nesto bilo neizvodljivo za igru kalibra W3. W3 je mnogo linearniji sa character-based posledicama, u odnosu na location-based kao u W2. Mada opet, to se moze posmatrati i kao minus ako si neko ko ne voli replay-e, jer u W2 bukvalno propustas trecinu igre ako je ne obrnes opet...

Vidim da se vise niko ne buni sto CP2077 nije TPS. Meni je to i dalje najveca zamerka do sada....
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke