Prikaz jedne poruke
Stara 3.2.2018, 1:06   #8
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Ekran Problem J7 2017

Nije to do vazduha, to je sam displej oštećen pa umesto slike dobijaš taj haos po pikselima. Može da se popravi naravno. Vip će telefon samo poslati u ovlašćeni Samsung servis koji su verovatno jedni od retkih koji uopšte imaju originalne zamenske delove. Za cenu nemam pojma ali neka lična procena bi bila negde između 120-160€.

Ako misliš da uštediš u nekom jeftinijem servisu, obrati pažnju da postoji i puno kopija ekrana koje se dovlače iz Kine i po običaju ugrađuju u većini jeftinih servisa. Baš me je letos kontaktirao jedan rođak sa željom da mu iskopam neku povoljnu varijantu za nabavku takvih ekrana za servis pa sam eto malo i o tome saznao. Što se cene samih ekrana bez ugradnje tiče, najjeftinije neorginalne zamene su ustvari LCD ~50€, ima i AMOLED varijanti ~70€, na obe te cene dodaj neku ruku servisera koja teško da je ispod 20-30€. U principu i oni vrše posao ako nisi izbirljiv ali svakako nisu isti kvalitet kao original.

Znam da je situacija mučna ali telefon u ruke pa okreni što više servisa možeš i ispitaj o ceni i o tome kakav ekran ugrađuju.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke