Prikaz jedne poruke
Stara 10.2.2011, 10:05   #17
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Koliko više ima smisla?

Pretpostavimo da ti sam napravis endzin za par godina, koji je sasvim solidan, ne mora biti i ultra napredan i napravis igru koja bude hit. Da li ces ti za sledecu igru opet iz pocetka da pises endzin? Neces, naravno. Postojeci ces da unapredis i onda ti dolazis u situaciju u kojoj je osoba B iz prvog posta
Da ne ulazim sad u to da li ti mozes sam i sta je sve potrebno da se napravi endzin, poenta je da sto da gubis vreme (pa i novac) da pravis nesto sto je vec napravljeno. E sad, ono po cemu tvoje delo, bilo da je to endzin ili igra napravljena sa vec gotovim endzinom, izdvaja od ostalih jeste ideja. Ok, svi mozemo skinutu Unity, nauciti da ga koristimo, ali konacni rezultat, igra, ce zavisiti samo od nas samih.
Slicna stvar je sa Photoshopom na primer, eto sad u poslednjoj verziji mozes u dva klika da uklonis nesto sa fotke kao da nikad tu nije ni bilo. I sad neko ko PS koristi od verzije 3 (ne CS3 ) moze da kaze "uh, al si se namucio, ja sam to nekada radio sat vremena".
Zbog ovoga neko moze da kaze "ih danas je lako napraviti super fotku/sliku/render/igru". Tehnicki jeste lakse ali napraviti umetnicko delo i biti originalan je sve teze i teze, upravo zbog toga sto je sve vise stvari moguce uraditi u dva klika, pa tako danas mali Perica moze da uradi nesto za 10 minuta sto je velikom Ziletu profesionalcu trebalo 3 sata
Poenta je da kakve god alate da imas na raspolaganju uvek ces se izdvojiti po nacinu na koji te alate koristis tj. po kreativnosti.
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke