Prikaz jedne poruke
Stara 30.8.2006, 1:52   #154
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Moj: Web sajt, forum, blog... prikazite ovde

Citat:
hacker_aca kaže:
Pa ja još ne znam da radim web-programiranje, ali sam mislio prvo da naučim da pravim programe (uzeo sam Delphi 7, pa ću da vidim da nađem neke tutoriale na netu dok ne kupim neku knjigu, a i izbrčkaću dio foruma o programiranju). Kad se završila ove godine školska godina otišao sam u jednu malu prodavnicu kompjuterske opreme a takođe se bave i servisom. Mislio da se zaposlim ako im treba radnika ali pošto su bili puni ništa od toga. A pitali su me da li znam da programiram i da pravim sajtove, treba im neko sa tim iskustvom. Jedan drug koji uči srednju elektrotehničku školu mi je rekao da mogu da napravim sajt i sa Wordom ali ja sam mislio da tu ipak ima više posla od postavljanja linkova i pozadina (što ipak znam i sam).

Hvala i jednome i drugome.
P.S. Da ja otvaram novu temu o ovome ili da nastavimo ovde diskutovanje?
Nema potrebe da otvaraš novu temu, mislim da je stvar jasna. Kad se sve svede, ti još uvek ništa konkretno ne umeš da radiš, tek treba ozbiljnije da se pozabaviš materijom i sve varijante su ti na dugom štapu. Za sve što si naveo treba vremena, čak godina aktivnog rada, učenja i isprobavanja - ne postoji laka varijanta "kako postati stručnjak za web, programiranje, ovo, ono..." a to ljudi nikako da shvate! Prihvati se zasad nekog manuelnog posla u kompjuterskom shopu koji prima radnike, hvataj cake i shvati da će ti trebati mnooooooooogo truda i posla da negde stigneš. To koliko vidim zapravo uviđaš i sam.
Ne bi trebalo da se obeshrabriš, niko se naučen nije rodio niti preko noći postao programer, dizajner, kolar, stolar... A ni Internet neće nestati, kao ni mušterije
Iris je offline