Prikaz jedne poruke
Stara 27.6.2021, 16:33   #60
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Koji mobilni telefon koristite? [2021]

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Opa, evo ga i kod mene na Mi 9 SE, krenuo apdejt. Editovaću poruku kad završi.

EDIT: Popi*deo sam Android 11 je nešto zeznuo oko gestura vidim po netu i sada mi gesture ne rade sa Nova Launcherom. Od kako znam za sebe i Android koristim taj launcher. Ripčinela Nova, vraćam se na vanilla launcher dok se ne sredi to.

Ovako mi nije baš neka značajna razlika - a ni ova apdejtovana "šminka" mi ne sviđa, prethodna verzija mi je stvarno bila lepša na oko, utegnutija i odmerenija. Gesture baguju ponekad kad vežem brzo jednu za drugom (tipa swipe odozdo na recents više puta zaredom).
Animacije mi nisu uopšte tečne kako bi trebalo da budu i vidim da ponekad tripuje sa tranzicijama i efektima i framerate povremeno neobjašnjivo pada pri nekim akcijama. Ne znam šta se lože, nisu zategli OS na još 100 mesta a hoće da trpaju animacije svuda kao da su na iOS-u.

Android 11 je dobrodošao u moj dom sa ovim novim security apdejtovima i featuresima ali MIUI je definitivno od iznenađujuće dobre verzije Androida od pre nekoliko godina došao u stadijum nepredividivih apdejtova sa tonom bloatwarea i neodmerenog šminkanja. Sledeći telefon će mi definitivno biti iPhone, nemam više energije za borbu sa ovim vizijama Androida. Gledao sam Samsung A52 ali ne mogu da smislim bre onaj njihov UI i Samsungovo smeće koje se provlači svuda kroz OS.

Kupovinu Pixela, nažalost, pored iPhonea sebi ne mogu da opravdam nikako iako sam veliki fan vanilla Android iskustva.
Tako je meni Mi 8 lite dobio update na kom su animacije svih tranzicija bile strašno spore... Rešenje je bilo vrlo prosto - samo instaliram stariju verziju launchera i sa njom opet sve radi hitro.

Stvar je u tome da oni nisu toliko usporili animacije jer ista verzija MIUI radi vrlo brze tranzicije na MI 10 Note kod devojke... Samo na mom telefonu su usporene, što znači da nije namerno već je bag. Što me vraća na ono da štancaju previše modela i ne peglaju te apdejtovao uopšte za starije telefone.

Sa moje tačke gledišta, kada se to desi (posle recimo godinu ipo, dve, kada prestanu da obraćaju pažnju na taj model) vreme je zaustaviti sve apdejtove i kulirati na verziji koja je još uvek bila lepo optimizovana za taj telefon... Ja sam na svom to već uradio prošle godine i ne razmišljam više o apdejtovima. Kad se pojavi neki Android/MIUI sa novotarijom koja mi deluje korisno i privlačno, već će i biti vreme za zamenu celog telefona.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
galebns (29.6.2021), ZoNi (27.6.2021)