Prikaz jedne poruke
Stara 10.6.2016, 9:42   #17
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Predlog nadogradnje racunara

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
pa osetio bi poboljšanje ipak je ovo quad core, što se tiče memorije nisi naveo koju matičnu imaš, pošto je maksimum 16gb za te procesore, a kažeš da imaš 4x1gb, znači može maksimalno 4gb po slotu, a možda i samo dvostrani moduli mogu nisam baš siguran da može svaki modul da se ubaci
Prilikom kupovine računara davne 2010 (tad sam ko mačka čeko da izađe radeon 5xxx i intel u 32nm ), trebalo je da idu dva ram modula po 2 gb, a ne 4x1gb, nego nisu imali na lageru 2gb module, i ja reko ae nema veze, ali mi vratite 20 eura razlike (u sumi toliko je bilo).
Moja ploča je gigabajt GA-h55-us3l.
Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Da, i5 750 je primetno jaci CPU, pogotovo kada se malo klokne.
Proveri da li tvoja ploca podrzava 8GB RAM module.
Mislim da podržava 8gb ram module, jer sam čitao ne nekim forumima da ne postoji problema sa time. A klokovao ne bih, jer je plan da ostavim napajanje isto i stock kuler, oću samo da pokrenem novije naslove na medium detalje ništa više... Na trenutnoj konfiguraciji mi na low koči. Za poslovne svrhe imam laptop koji mi sve odrađuje, a ova konfiguracije je za neki merak moj lični i povremeno igranje (ukoliko posao dozvoli )
Citat:
Vlad Cepesh kaže: Pregled poruke
Core I5 750 je jos uvek jako dobar CPU i poboljsanje ce da bude osetno u odnosu na tvoj Core I3 560. Bottleneck bi se mozda javio kod nekih naslova, ali tu ti ulazi i faktor graficka. Za memoriju su ti objasnile kolege i tu nemam sta da dodam.
Jedino malo obrati paznju na to da je Core I5 750 izradjen u sada vec staroj 45nm tehnologiji, da ima 4 jezgra, 8MB L3 kesh-a, i jako je veliki CPU. Ume i on da se malo vise zagreva, doduse ne toliko koliko nesretni AMD FX procesori. Nekada stock kuler ume da bude bucniji prilikom opterecenja.
Malo mi je depresivno da prelazim sa 32nm na 45nm. Mislio sam da su oba na 32nm. Može li stock kuler sa mog i3 530 ili da uzmem novi ako ga uopšte nađem iđe... Da kupujem novu mašinu nemam para, a da ovako solidno apgrejdujem, mislim da je i više nego kul za moje potrebe. A gledam TDP nije mnogo veći od i3 530, možda razlike 15-20 W.

Uzgred, bottleneck odgovor nisam shvatio. Da li bi i5 750 imao probelma sa tim, i da li bi i3 530 mao problema te prirode? ovaj radeon rx460 se planira da troši oko 60W, a po performansama da bude kao gtx 960. Ja mislim da je to dovoljno jako. Jer ne pratim hardver godinama... Rekoh čisto da stvari napravim jasnijim i konkretnijim da bi mogli da napravimo korektnu procjenu.

Poslednja ispravka: White Ripper (10.6.2016 u 9:53)
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke