Prikaz jedne poruke
Stara 24.1.2006, 13:48   #7
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Cannon Ixus 40 ili A610 ???

Citat:
Ilic Marko kaže:
Neznam koji da uzmem. Aparat bih koristio vise godina, ali ne puno ,samo u posebnim prilikama. Ponekad bih na letovanju amaterski slikao pejzaze i udaljene objekte - koji od njih pravi kvalitetnije slike? Koji je pouzdaniji? Koji ima bolji odnos cena-performanse? Inace, da naglasim, nije mi bitno sto se kod a610 displej okrece za 180 stepeni. Koji bi vi uzeli.?
Molim za pomoc svakog ko se iole razume, jer je meni ova oblast skoro potpuno nepoznata.
Pošto bi aparat koristio na letovanjima, mislim da ti je bitno i trajanje baterije. A610 je tu znatno bolji. Takođe, koristi standardne AA baterije, što ti olakšava zamenu, ako se isprazne. Ixus 40 ima manju autonomiju + nije standradna baterija (možeš da je puniš samo u hotelskoj sobi). Jedino da razmisliš o kupovini dve baterije za Ixus 40, pa da jednu punu uvek nosiš sa sobom.
Na strani Ixusa 40 je veličina - možeš da ga staviš bilo gde. Na strani A610 je pokretni ekran (iako kažeš da ti nije bitno, jednom kad se navikneš na pokretni ekran, nećeš moći da ga zaboraviš. ).
Bojim se da će krajnja odluka biti na tebi.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke