Prikaz jedne poruke
Stara 1.9.2021, 19:34   #14643
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Stretch (2014)



Konačno ga i ja (nakon dvojice kolega forumaša: ovde i ovde) pogledah. Na neki način, obojica su u pravu, pošto film oscilira od veoma dobrog (na ivici kultnog) do totalne trope.

Volim komedije zabune, ili one o likovima koji se igrom slučaja nađu u naizgled bezizlaznim situacijama. Glavni junak ovoga filma je sam sebi natovario na pleća svu frku koja ga je snašla, otuda kod mene odsustvo empatije prema njemu.

Ako pogledate film, gledajte ga zbog dobro odigranog (i veoma bitnog) ludačkog lika Chris Pine-a, a da mu se ime čak i ne nalazi na špici. Da li je to zbog sumanute scene "skrnavljenja" šoferšajbne crne limuzine (kada vidite - znaćete o čemu pričam), ili je nešto drugo u pitanju - ko će ga znati. Zvanične IMDb-ovske trivije pominju samo dve sitnice: "Universal executives wanted Chris Pine's character to lose the beard, fearing audiences wouldn't recognize him or find him attractive. Director Joe Carnahan declined" , te "Chris Pine suggested his character arrive wearing a jockstrap and a tiger backpack. "He likes playing freaks." Joe Carnahan acknowledge".
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke