Prikaz jedne poruke
Stara 2.2.2021, 12:32   #7
doctor
Deo inventara foruma

Član od: 14.3.2008.
Zahvalnice: 4.088
Zahvaljeno 3.078 puta na 2.144 poruka
Određen forumom Re: Hibernacija kod ssd-a

Docker kontejneri, par relativno velikih Java projekata koji treba da se (kompajliraju i) pokrenu lokalno, browser, par pomoćnih alata, editor, par buildova za frontend projekte koji moraju da se odrade, par startup aplikacija (npr. Skype mrtvi koji se apdejtuje faktički svaki put kad restartuješ računar ili program)... Zaboravim da pokrenem nešto pa mi zatreba pa se setim kad zatreba pa pokrenem...

Svi radimo različite poslove za računarima, to se ovde zaboravlja. A i ja sam takav tip čoveka da volim da mi je sve otvoreno i da letim i multitaskujem konstantno, tad sam najproduktivniji. Kad vidim kolege koji umesto Alt-Taba lagano putuju do miša, pa putuju da kliknu na prozor na taskbaru, pa putuju nazad do nekog dugmeta dođe mi da im prste polomim Ali, kakav god posao da radiš - hibernacija je apsolutno fenomenalna stvar.

Kako god okreneš hibernacija vs shutdown - shutdown nema apsolutno nikakav argument u toj borbi. Takođe, hibernacija za razliku od sleepa potpuno isključi računar tako da ni ne troši struju, plus nema bojazni od nestanka struje dok je računar u hibernaciji. Kad ga uključiš - sve te čeka tu gde je i bilo. Win-win situacija što se mene tiče.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke