Prikaz jedne poruke
Stara 26.10.2006, 17:19   #28
Jerry McLafllin
Član
 
Član od: 7.10.2006.
Poruke: 80
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 36 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Jel se seca neko stare serije...

Citat:
Shlaymara kaže:
Da li se seca neko serije koja se emitovala krajem 80ih. Zaboravih joj ime, a radnja se desava u americi krajem 60ih pocetkom 70ih. Jedan lik prica svoje dozivljaje iz detinjstva. Nesto na fazon Grlomu jagode, samo sto lik ima nekih 12-13 god. Konstantno pokusava da smuva komsinicu(ciji je brat poginuo u vjetnamu), trpi maltretiranje starijeg brata i pravi gluposti sa ortakom.
Kao klinac sam voleo ovu seriju, pa bih voleo da je ponovo pogledam. Samo ne znam ime, cini mi se da ima nesto sa godinama(najbolje godine ili nesto slicno).
Uh,podsetio si me na tu seriju koju sam i ja jako voleo kada sam bio klinac.I meni se cini da su je preveli kao "Najbolje godine".
Cini mi se da u seriji glumi klinac(koji to sada ocigledno vise nije) koji je glumio u
cuvenom filmu "The Wizard".Glumac se zove Fred Savage(ako je to upste taj klinac,nisam 100% siguran).

Iako su tema stare serije,voleo bih da me neko kaze nesto vise o 2 filma koje sam gledao kao dete(sredinom 80-ih) i koji su na mene ostavili jak utisak(jer se i dan danas secam nekih scena iz tih filmova.)

Prvi je laksi za pogadjanje jer je u ono vreme koliko se secam bio prilicno popularan film pa ga se stariji verovatno secaju.Secam se samo da se radnja filma desava u nekoj dzungli.Iz tog filma pamtim vrlo upecatljivu scenu kada orao(ili neka slicna ptica,nisam bas siguran) leti iznad dzungle a neki indijanac gleda kroz oci tog orla...

Drugi film je totalna kung fu makljaza i iznenadilo bi me ukoliko se neko seca ovog filma.Secam se da je fora filma u tome sto neki klinci kojima je neki zlotvor pobio familije ili tako nesto,kada odrastu idu da se svete tom zlotvoru.
Secam se da je jedan od likova iz filma ostao bez ruku,pa je imao gvozdene(bukvalno) ruke.Ovo bas nije tako cesto vidjeno u filmovim(osim u "U Zmajevom Gnezdu" gde glavni negativac nije imao jednu saku pa je onda umesto nje stavljao kojekakve bodeze i slicne stvari),pa se mozda na osnovu toga neko i seti o kom filmu se radi.
Jerry McLafllin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke