Prikaz jedne poruke
Stara 10.5.2006, 22:24   #2
Vladimiros
Član
 
Član od: 9.3.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Linux Koji i kako?

Citat:
MiguelDiablo kaže:
Molim vas da mi odgovorite koju distribuciju da instaliram i kako. Bavim se garafickim dizajnom tacnije projektovanjem ambalaze pa mi je potrebna distribucija koja moze da podrzi korel ili nesto slicno u open source varijanti (sta?) Linuxu nikad nisam video ni interface pa bi mi dobro dosla varijanta koja moze da se instalira graficki kao windows imam dobru masinu ploca gigabite 3 harda po 250 giga intela 64vorobitnog, krosfire 2x 6800 geforceGT 2 giga rama. I interesuje me jel sve distribucije podrzavaju hardver koji imam dali mogu da instaliram drajvere kako treba i takve stvari.
Pa sto se tice aplikacija radice u prakticno svakoj iole pristojnoj distribuciji.
Ako si novajlija po pitanju Linux-a mogao bi da pogledas Mandriva 2006(vidi 05/2006 SK za opis) koji dolazi na 3 CD-a i ima dosta software koji se lako instalira preko paket-menadzera.

Takodje vidi na primer Ubuntu i Kubuntu kako ti se cine. i oni imaju brdo(cuj brdo, PLANINU) programa na internet-u, a mozes videti kako izgledaju preko live CD-ova a da nista ne instaliras.

Od programa, hmmm...

Za vektorsku grafiku ne bih znao sta da koristis, mada je GIMP odlican pandan Photoshop-u.

Instalacija drajvera za nVidia graficke je detaljno opisana ranije u SK. Pogledaj arhivu.

Javi ako treba dalja pomoc.
Vladimiros je offline   Odgovor sa citatom ove poruke