Prikaz jedne poruke
Stara 15.2.2006, 20:59   #7
FIREBIRD
Novi član
 
Član od: 15.2.2006.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako da updateujem dvd firmware

Citat:
zvucnjak kaže:
OK, pitanje Asusa sam resio (moglo bi se reci), a kako stoje stvari sa Pioneerom?
Iskreno, na ovom forumu sam zbog jednog druga koji mi ne veruje neke stvari oko update-ovanja... Video sam Tvoju poruku, pa sam rešio da Ti pomognem - ako mogu... Stvari stoje ovako... Ja imam 110D i do sada sam menjao firmaware već 2 puta... Ako Te je strah da To radiš... Batali dalje da čitaš... Ako ne - idemo dalje... Potrebno Ti je da imaš onaj 80 wire kabli (kabli koji se koristi za HDD) - to je kao prvo... Drugo (neko tako kaže ali neko i ne misli tako - ja sam u ovoj drugoj grupi ali samo do pola) 110D mora da bude sam na drugoj grani kao master (kod mene je master a moj stari teac cr-rw je slave)... Treće trebaš da imaš "skinut" firmware i otvoriš ga preko win explorera... Pojaviće Ti se mali DOS prozorčić... U njemu će Ti pisati da želiš da flešuješ firmware i nudiće Ti opciju da nastaviš i cancel da odustaneš... AKO SI spreman da to uradiš - ideš na OK taster - ako nisi baš siguran... UDRI PO CANCEL... TOLIKO... POZDRAV!!! (flešovanje traje nekih 30-tak sekundi - ne sme biti resetovanja. Kada završi pisaće da je updateovan.) Posle flešovanja - resetuj komp - da bi sistem prepoznao kako treba Tvoj 110D. P.S. U koliko flešuješ firmware UPAMTI da nećeš moći ni da sačuvaš stari firmware... Tako je to kod 110D firmware - updateovanja iz win okruženja... Možeš da updateuješ samo napred - nazad = NEMA!!!
P.P.S. DISKOVI NE SMEJU DA BUDU U DVD-u - mada će on to i sam da prijavi!

Poslednja ispravka: FIREBIRD (15.2.2006 u 21:06)
FIREBIRD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke