Prikaz jedne poruke
Stara 14.2.2020, 22:40   #13
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Monitor 24" 1080p

Interesantno je da ste vas dvojica pomenuli VA panel (ova iiyama je amva), koji bi meni u teoriji najvise odgovarao (nije narocito svetlo okruzenje niti ga volim, a i vise volim da kuckam nocu kad mogu). Medjutim ljudi mi kazu da su u praksi uglavnom losi, tj da cu zbog probijanja i ghostinga (valjda) da se nerviram, a mozda su oni samo imali prilike da se sretnu sa losijim modelima. Meni verodostojne boje i uglovi gledanja nisu narocito bitni. Fora je sto mi je ceo hardver, ukljucujuci i radno okruzenje, zreo za zamenu, ali se to rasteze iz nekih razloga na koje ne mogu da uticem, tako da ce monitor koji sada uzmem verovatno zavrsiti kao pomocni kada se to desi (ali ipak ne bih uzeo bilo kakav krs).

27" 1080p nisam imao prilike da probam, na 22" mi je sitno pa mi je u ide-u zoom obicno na 110-120% (centralni monitor je na nekih 50-60 cm od glave).

Trenutno je slaba ponuda monitora u nasim najvecim radnjama (na primer trenutno ima vise kombinovanih frizidera nego monitora svih dijagonala zajedno u emmi-ju), mozda zbog zastoja u trgovini sa Kinom. Bas zbog moguceg natezanja koje je Partibreaker pomenuo obicno kupujem tehinku u jednom od tih vecih lanaca (gde mi je prijateljica menadzer prodaje, u Srbiji i kad placas regularno treba ti veza).
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke