Prikaz jedne poruke
Stara 25.6.2016, 10:14   #1
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom LAN kabl gubi kontakt sa ruterom

Da predjem na stvar, imam bezican internet (zbog nemogucnosti koriscenja bilo kakvog adsl-a i sl u selu), antena na terasi na drugom spratu, LAN kabl dugacak oko 15 metara ide skroz do prizemlja gde je povezan za prijemnik, a od prijemnika drugi kabl koji ide u ruter (a iz rutera u racunar). E tu nastaje problem, kabl koji je povezan sa ruterom iz nepoznatog razloga gubi kontakt.
Znam da nije problem u kablu jer sam ga vise puta menjao (a stari zatim prebacio da ide od rutera u kompjuter, gde nije pravio nikakve probleme). Isto tako znam da nije problem u ruteru jer isti problem nastaje i kad prijemnik povezem direktno u kompjuter, jer se opet desava da izgubi kontakt iz nekog razloga. Jos cudnije je da ima perioda kad skroz normalno, najnormalnije funkcionise ceo sistem, kao i perioda kad treba izbosti-ubosti kabal svakih 5 minuta.
Ovo mi nije predstavljalo problem do danas jer sam koristio racunar koji je odmah uz ruter, a sada sam dovukao drugi racunar koji sam smestio u potkrovlje, pa ako nikoga nema za racunarom dole ja moram da trcim gore-dole i da namestam.
Ako postoji ikakvo resenje, ili bar objasnjenje ovakve pojave, bio bi veoma zahvalan,
DiNDiNBrE je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke